Piątek, 18 sierpnia 2017 r. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony Piątek XX tygodnia okresu zwykłego

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 22 maja 2014 wyświetleń: 2625

Wyjazd Ministrantów do Poznania na święcenia nowych Chrystusowców

W Poniedziałek zdążyliśmy zrzucić szkolne plecaki i szybkim krokiem poszliśmy pod kościół św. Jana, bo już o godzinie 14:15 mieliśmy zbiórkę przed wyjazdem do Poznania na święcenia nowych Chrystusowców.

Wyjazd wyjątkowy, bo jechała tylko Służba Liturgiczna. Po drodze dołączyła do nas wspólnota ministrantów z drugiej w Stargardzie parafii, którą prowadzą księża chrystusowcy. A w Pyrzycach „zgarnęliśmy” kolejnych przedstawicieli LSO.

Bardzo życzliwie i gościnnie przyjęły nas Siostry Misjonarki w Morasku, które w wielu miejscach na świecie pracują z Chrystusowcami (ten sam charyzmat - praca z Polonią Zagraniczną). Po wspólnej kolacji ruszyliśmy na zwiedzanie klasztoru Sióstr, a w nim m. in. nowoczesnej sali pamięci po Sł. B. o. Ignacym Posadzym (pierwszym chrystusowcu, który jest jednocześnie założycielem Misjonarek). Dalej czekały nas zabawy na powietrzu przy przepięknie zachodzącym słońcu. A o godz. 21:00 spotkaliśmy się, by przez przygotowaną prezentację poznać tajemnicę i przebieg święceń kapłańskich i diakonatu. Na koniec swoim świadectwem powołania podzielił się ks. Kazimierz, który w tym roku obchodzi 36 rocznicę święceń. Modlitwę na zakończenie dnia poprowadził ks. Włodzimierz. Noc dla niektórych była wyjątkowo krótka. Rano szybkie śniadanie i w drogę do centrum, bo jako LSO mieliśmy spotkanie organizacyjne. W uroczystej procesji do ołtarza udział wzięli wszyscy obecni ministranci i lektorzy. Mszy św. przewodniczył bp Damian Bryl, a święcenia kapłańskie przyjęli Marcin Dziliński, Piotr Janas i Paweł Guzik. Tuż po Mszy św. w ogrodach Seminarium zjedliśmy kiełbaskę oraz bigos i pojechaliśmy na Termy Maltańskie do Aquaparku. Dwie godziny wodnych szaleństw i znów powrót do Seminarium na ciasto i zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. Wyjazd był okazją do integracji i wspólnej modlitwy i już umówiliśmy się na przyszły rok, by w podobny sposób uczestniczyć w tak ważnym dla Towarzystwa Chrystusowego wydarzeniu jakim są święcenia kapłańskie i diakonatu.

Autorka zdjęć m. in. - Danuta Witkowska. Wszelkie prawa do zdjęć zamieszczonych na stronie są zastrzeżone.

aktualizowano: 2014-05-24
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl