Środa, 20 czerwca 2019 r. imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała Czwartek XI tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Gimnazjum Katolickie im. kard. Augusta Hlonda

WYJAZD INTEGRACYJNY Z 1 B

W DNIACH 19-21 WRZEŚNIA ODBYŁ SIĘ WYJAZD INTEGRACYJNY DO MIĘDZYZDROJÓW DLA KLASY I B. OPIEKUNAMI WYCIECZKI BYLI:  WYCHOWAWCZYNI PANI GOSIA I ICH PREFEKT KS. ŁUKASZ. 

»

SPOTKANIE DLA BIERZMOWANYCH.

WAKACJE DOBIEGAJĄ KOŃCA I CZAS ROZPOCZĄÄ† PRZYGOTOWANIA DO BIERZMOWANIA. 

»

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM KATOLICKIM

CZAS WAKACJI, UPRAGNIONEGO ODPOCZYNKU DOBIEGŁ KOŃCA I CZAS WRÓCIĆ DO SZKOŁY. 

TRZEBA TERAZ ZEBRAĆ SIŁY I WEJŚÄ† W NOWY ROK SZKOLNY Z ZAPAŁEM I UŚMIECHEM NA TWARZY. 

OCZYWIŚCIE NIE MOŻEMY ROZPOCZĄÄ† BEZ PANA BOGA. 

»

Wigilia w Gimnazjum Katolickim

Wspólnie rozpoczęliśmy przerwę świąteczną od naszej szkolnej wigilii. Jak zawsze towarzyszył nam fragment odczytanej Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, życzenia przy łamaniu białego chleba, pyszny barszcz z uszkami, ciasta i ciasteczka i oczywiście radosny śpiew najpiękniejszych kolęd. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i wszelkich Bożych łask na cały 2013 Rok.

 

»

W trosce o jedność

Tegoroczne hasło tygodnia modlitw o jedność chrześcijan zaproponowane przez Indie to pytanie z Księgi proroka Micheasza: „Czego Bóg od nas oczekuje?  Co roku między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie spotykają się na nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach.

»

Gimnazjum Katolickie im. kard. Augusta Hlonda - informacje ogólne

ul. Wojska Polskiego 3
73 - 110 Stargard Szczeciński
Tel./fax 0 91 577 - 51 - 26

Adres e-mail szkoły:
gim.katolik@wp.pl
http://www.katolik.stargard.pl/

»

Aukcja w Katoliku

Tradycyjnie jako społeczność szkoły przygotowaliśmy wraz z nauczycielami i z pomocą naszych rodziców aukcję.Tego typu spotkanie, to doskonała okazja do wspólnej zabawy, ale też możliwość nabycia ciekawych przedmiotów jak również zostawienia „kilku groszy” na szczytny cel. Wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną aukcję z serca dziękujemy.

 

»

Czego uczy nas św. Biskup Mikołaj? - Gimnazjum Katolickie

Wszyscy czekamy na ten dzień. Dzień obdarowywania się dobrem, upominkami. We wspomnienie św. Mikołaja Biskupa osłodziliśmy sobie trochę nasze zdobywanie wiedzy. Jednak była to także dla nas okazja podzielenia się tym co posiadamy z Prześladowanym Kościołem w Egipcie. „Dobro rodzi Dobro” – mikołajkowe batoniki z numerem sms 72405 o treści RATUJE dały nam możliwość włączenia się w tę szlachetną akcję pomocy najbardziej potrzebującym – „Kościół, to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywyi prawdziwy, to jest serc wspólnota”.

»

Andrzejki 2012 w Katoliku

Andrzejki 2012 w Katoliku – „nie lejemy wosku, nie wciskamy kitu”. W tym roku oryginalnie postanowiliśmy uczcić Dzień wspomnienia św. Andrzeja. Uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przygotować krótką scenkę z życia jakiegoś konkretnego świętego. Mogliśmy na nowo zachwycać się życiem i przesłaniem św. Krzysztofa, św. Siostry Faustyny Kowalskiej, św. Franciszka z Asyżu, czy św. Ojca Pio. Zdolności aktorskie oraz ciekawe pomysły uczniów potwierdziły, że „…taki mały, taki duży może świętym być…” Na koniec cieszyliśmy się niespodzianką. Każdy mógł zjeść pysznego paczka z sentencją od świętego.

»

Egzaminy próbne

W naszej szkole od wtorku do czwartku trwają egzaminy próbne. Uczniowie trzecich klas mają teraz szansę sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy im dużo sił i powodzenia.

»

Gimnazjum Katolickie na Cmentarzu Wojennym.

Uczniowie z Gimnazjum Katolickiego wraz z nauczycielami udali się 6 listopada na Cmentarz Wojenny, by odmówić modlitwę za poległych żołnierzy. Modlili się również za swoich zmarłych bliskich oraz za Ojczyznę. Wielu zapaliło symboliczny znicz. Ta wspólna wyprawa to dobra lekcja historii, ale przede wszystkim pamięci o tych, którzy potrzebują naszej modlitwy.

»

XX lat Szkoły Katolickiej im. Kard. Augusta Hlonda

„Nad rzeką Iną jest pewne miasto, a nazywa się Stargard Szczeciński. I jest tam też szkoła zacna, w której szlachetne grono prowadzi w dziedzinę wiedzy żaków zastępy niemałe. Szkoła ma już lat 20, historię niezwykle ciekawą: wzloty, upadki, zawirowania, zakręty…”

Tymi słowami zainicjowano oficjalną akademię z okazji obchodów 20-lecia istnienia Szkoły Katolickiej w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie jest to Gimnazjum Katolickie im. Kardynała Augusta Hlonda, które w naszym mieście działa już dziesiąty rok.

 

»
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl