Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

LSO Ministranci i kandydaci

LSO Ministranci i kandydaci 10 lutego 2013 wyświetleń: 3186

Dziecięcy Obóz Narciarski

Jak intensywnie rozpoczęliśmy tegoroczne ferie, tak intensywnie je zakończyliśmy. Drugi tydzień ferii Ministranci z ks. Jakubem i zaangażowane przy parafii dziewczynki z s. Miriam spędzili na zimowisku w Bukowinie Tatrzańskiej. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach... a później udaliśmy się na długi spacer ścieżką pod Reglami, przede wszystkim po to, by rozgrzać zastygnięte po 12 godzinnej jeździe autokarem mięśnie, nacieszyć się śnieżnymi zaspami i przygotować się do nauki jazdy na nartach...

Narciarstwo to nie tylko ruch, ale i zabawa. To pierwsze przezwyciężanie trudności, to nauka samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jazda na nartach nie tylko uczyła nas pokory, ale dawała wiele radości i satysfakcji... Po trzech dniach szczególnego wysiłku, bo nauki jazdy na nartach, pojechaliśmy do Białki Tatrzańskiej, by skorzystać z Termy Bania. Na relaks w wodzie pozwoliła nam karuzela wodna, grota z gejzerem, ławeczki do masażu, leżanki powietrzne, gejzery denne oraz wodospad – a wszystko to w wodzie o temperaturze 32-34 °C. Nie zabrakło nas i w jacuzzi i na zjeżdżalniach typu: Anaconda – o długości 120 m (tylko dla odważnych), Pontonowa – o długości 100 m oraz Turbo sidle. Po południu poszliśmy do muzeum i na wystawę z regionalnymi przedmiotami. A wieczorem udaliśmy się na prawdziwy kulig z konnym zaprzęgiem, a ponieważ był to piątek, zamiast kiełbasek, górale przygotowali nam smażone oscypki prosto z ogniska – pycha!
Sobota… Cóż jak to sobota… od rana sprzątanie domu, pakowanie bagażu... Ale postanowiliśmy jeszcze raz odwiedzić Zakopane! Tym razem wjechaliśmy kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch, przeszliśmy szczytem na Gubałówkę i zjechaliśmy kolejką szynową na Krupówki, gdzie był czas na ostatnie zakupy, pożegnanie się ze śniegiem i górami... Bogu niech będą dzięki za ten czas, wspólną modlitwę i zabawę.

aktualizowano: 2013-02-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl