Piątek, 07 sierpnia 2020 r. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana Piątek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Sykstusa II i towarzyszy, św. Kajetana, bł. Edmunda Bojanowskiego

Duszpasterstwo dzieci

Duszpasterstwo dzieci 11 listopada 2013 wyświetleń: 3821

Niepodległościowy rajd - 11 listopada

11 listopada grupa ministrantów i młodzieży, pod czujnym okiem ks. Jakuba, ks. Rafała i s. Marisławy postanowiła uczcić pamięć żołnierzy i wszystkich bohaterskich Polaków, którzy ponieśli śmierć w obronie naszej Ojczyzny.  Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Ojczyzny - o godz. 8:00.

Po Eucharystii z pieśniami patriotycznymi na ustach ruszyliśmy ulicami Stargardu poza miasto, do pobliskiego lasu. Tam każdy z uczestników rajdu otrzymał kartkę ze zdjęciem i życiorysem żołnierza Armii Krajowej. Następnie ministranci i młodzież, podzieleni na grupy, wyruszyli w las mając do wykonania konkretne zadania. Wśród nich były m.in. ułozenie modlitwy w intencji poległych polskich bohaterów oraz zrobienie krzyża, upamiętniającego śmierć polskich żołnierzy. Nie zabrakło ogniska, kiełbasek i wspólnych zabaw integracyjnych. Na koniec dziesiątką różańca i wcześniej przygotowanymi przez uczestników rajdu modlitwami, zawierzyliśmy Bożemu Miłosierdziu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków, którzy zginęli w walce o niepodległość Rzeczypospolitej.

aktualizowano: 2013-11-11
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl