Niedziela, 06 lipca 2020 r. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Duszpasterstwo młodzieży "WIECZERNIK"

Duszpasterstwo młodzieży "WIECZERNIK" 22 października 2013 wyświetleń: 2297

IV Pielgrzymka Młodych 2013

To była nasza IV pielgrzymka młodych. Wzięła w niej udział młodzież /także tegoroczni maturzyści/ oraz kilkoro starszych, dojrzalszych. Każdy z nas niósł w sercu swoją osobistą intencję. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy poranną Mszą Świętą. Po Eucharystii pojechaliśmy do Kielc. Nocowaliśmy na Karczówce, w klasztorze pobernardyńskim. O 21:00 - Apel Jasnogórski i wspólnie odmówiony różaniec. Drugiego dnia udaliśmy się do Sanktuarium Św. Krzyża na Łysej Górze. Każdy z nas miał ze sobą drewniany krzyż, na którym wypisaliśmy imiona bliskich nam osób. W symboliczny sposób zanieśliśmy ich wędrując w deszczu do Sanktuarium, położonego na wzgórzu. Potem była Msza i błogosławieństwo relikwiami św. Krzyża. Wieczorem pojechaliśmy na Jasną Górę.

 

Tam wzięliśmy udział w nocnym czuwaniu, w intencji naszych rodaków rozsianych po całym świecie. Nad ranem ruszyliśmy do Krakowa. Tam mieliśmy chwilę wolnego czasu. Zajrzeliśmy na Wawel. Modliliśmy się przy grobie przezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Potem Kościół Mariacki i spacer po Starówce. Po południu ruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wędrowaliśmy słynnymi ścieżkami kalwaryjskimi, śladami Karola Wojtyły. Zatrzymywaliśmy się przy kolejnych kaplicach by omodlić sprawy dla nas ważne... Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem, o 21:00 odśpiewaliśmy Apel i odmówiliśmy różaniec.

Czwartego dnia, z rana, po śniadaniu pojechaliśmy do krakowskich Łagiewnik. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestniczyliśmy w Eucharystii. Potem chwila wolnego. Modlitwa przy relikwiach św. siostry Faustyny Kowalskiej. Około 13:00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Umocnieni w wierze, z nadzieją w sercu, wtuleni w Jezusa, który nas przez tą pielgrzymkę prowadził.

Naszemu pielgrzymowaniu przez te wszystkie niezwykłe i święte miejsca, towarzyszyły słowa św. Pawła: " Ty więc, moje dziecko, nabieraj mocy w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie... Uciekaj zaś przed młodzieńczymi pożądaniami, a zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..." (2 Tm 2, 1.22). Za ten czas piękny - chwała Panu... /ks. Rafał/.


aktualizowano: 2013-10-22
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl