Niedziela, 20 października 2019 r. imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa XXIX Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego

Wspólnota zgromadzona wokół osób niepełnosprawnych

Wigilia we Wspólnocie

Wspólne przygotowania wigilijnego stołu, swoich serc (spowiedź), Msza święta, katecheza oraz odczytane Słowo Boże o Narodzeniu Pana Jezusa i oczywiście wzajemne składanie sobie życzeń to te chwile, na które czekamy. Cała nasza wspólnota włączyła się w przygotowanie i przeżywanie tych głębokich i potrzebnych człowiekowi wydarzeń naszej wiary. Oczywiście nie zabrakło śpiewu pięknych kolęd, które usłyszał św. Mikołaj i postanowił nas obdarować prezentami. Nasze wspólne świętowanie zawsze umacnia nas w miłości i pokoju.

 WSZYSKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONYCH

ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO!

»

Zabawa andrzejkowa

W sobotę 24 listopada razem świętowaliśmy Andrzejki. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. Następnie zaczęła się zabawa andrzejkowa, tańce, konkursy, zabawy. Na zakończenie każdy z nas losował dla siebie jedną sentencję świętego patrona.

»

Wyjazd do Lichenia

Większość osób z naszej wspólnoty udała się na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Odprawiliśmy drogę krzyżową w Lasku grąblińskim. Następnie wraz z przewodniczką zwiedzaliśmy obiekty Starego i Nowego Lichenia. Zakończyliśmy nasz pobyt wspólną modlitwą podczas Eucharystii.

»

Letnie spotkania

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od wspólnie przeżywanej Eucharystii. Następnie krótka katecheza i spotkanie na zewnątrz przy suto zastawionym stole. Wspólny grill, rozmowy, zabawa i dobry humor.

»
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl