AKTUALNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

AKTUALNE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 maja 2017 wyświetleń: 574

III OLIMPIADA LITURGICZNO-SPORTOWA

W sobotę, 6 maja 2017 roku, parafia pw. św. Józefa w Stargardzie zorganizowała trzecią już edycję Olimpiady Liturgiczno-sportowej. Udział wzięło dziesięć parafii Chrystusowców:

Najśw. Serca Pana Jezusa w Brojcach,

M.B. Bolesnej w Chociwlu,

Św. Michała Archanioła w Dobrzanach,

Św. Katarzyny w Goleniowie,

Św. Ottona w Pyrzycach,

Św. Józefa w Stargardzie,

Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie,

Najśw. Serca Pana Jezusa w Szczecinie,

Św. Piotra i Pawła w Szczecin Podjuchach,

Świętego Ducha w Szczecin Zdrojach

Z wyżej wymienionych parafii przyjechało w sumie 162 członków Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach sportowo-liturgicznych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również znajomością mszału rzymskiego, lekcjonarzy, Pisma św., czy też nazw poszczególnych paramentów liturgicznych.

Zmagania rozpoczęły się wspólnym uczestnictwem we Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył Wikariusz generalny ks. Bogusław Burgat TChr. Po eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie o godz. 10:30 rozpoczęły się zawody. Dzieci, młodzież i opiekunowie w każdej chwili mogli skorzystać z napojów i gorących posiłków, które zorganizowali rodzice LSO parafii pw. św. Józefa w Stargardzie.

Spotkanie zakończyło się o 15:30 rozdaniem 108 medali za poszczególne dyscypliny i wręczeniem pucharów klasyfikacji ogólnej. Na podium, z największą liczbą złotych krążków, stanęły następujące parafie:

pierwsze miejsce: par. św. Józef w Stargardzie (5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe)

drugie miejsce: par. Świętego Duch w Szczecinie Zdrojach (5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy)

trzecie miejsce: par. św. Otton w Pyrzycach (3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe)

Serdecznie dziękuję księżom, którzy przywieźli młodzież i dzieci LSO swoich parafii oraz wszystkim pomagającym w organizacji tego przedsięwzięcia. ks. Marek Nikiel TChr

Już dziś zapraszam na kolejną edycję Olimpiady Liturgiczno-sportowej w sobotę przed Niedzielą Dobrego Pasterza w 2018 roku.

aktualizowano: 2017-05-20
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: