Czwartek, 21 września 2017 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Czwartek XXV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 czerwca 2014 wyświetleń: 1705

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 1 czerwca

Przeżywana przez nas niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Św. Od piątku przeżywamy Nowennę do Ducha Św. Po każdej Mszy Św. wzywamy Ducha Pocieszyciela, wołając o potrzebne nam dary na codzienność chrześcijańskiego życia. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Św. zapraszamy na godz. 20.00 na czuwanie modlitewne zakończone Mszą Św. o godz. 21.00.

W niedzielę Zesłania Ducha Św. zapraszamy  młodzież klas gimnazjalnych -bierzmowanych w tym roku, na Mszę św. o godz. 9.30. Stojąc wokół ołtarza odnowimy nasze przymierze i oddanie Duchowi Św. na lata dojrzewania do odpowiedzialnego i roztropnego życia w przyszłości.

Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec – czas poświęcony czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Młodzież zachęcamy i zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku  do soboty  o godz. 19.15 przy figurze Maryi za kościołem.

Rodziny z dziećmi zapraszamy dzisiaj na godz. 16.00 na Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej. Będzie to piękny rodzinny koncert w Amfiteatrze nad Miedwiem jako nasze dziękczynienie za dar kanonizacji św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Czwartek Godz. Święta o godz.17.30. W I Piątek Msza Św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa o godz. 18.30 i spotkanie Arcybractwa NSPJ. W I Sobotę Miesiąca o godz. 8.00 Msza Św. dla odprawiających Pięć I Sobót Miesiąca i rozdanie tajemnic różańcowych. Dla dzieci w I Piątek Miesiąca spowiedź i Msza Św. o godz. 17.00.

Za tydzień w niedzielę 8 czerwca na Mszy Św. o godz. 12.30 Msza Św. Prymicyjna ks. Neoprezbitera Marcina Dzilińskiego, który w minionym roku duszpasterskim posługiwał jako diakon w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Młodzież naszej parafii zapraszamy na 7 czerwca do udziału w tegorocznym spotkanie młodych na polach lednickich. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała.

 Zapraszamy parafian na pielgrzymkę do Medjugorie, która rozpocznie się 11 września. Informacje w gablocie ogłoszeń po lewej stronie i zapisy u pani Ireny w bibliotece parafialnej lub w zakrystii u Siostry Marisławy.

 W połowie października planowany jest wyjazd do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane taką pielgrzymką proszone są o szybki kontakt z ks. Proboszczem lub z zakrystią.

 Zbliża się nasz parafialny odpust św. Jana Chrzciciela. Jak w poprzednich latach będzie on poprzedzony festynem parafialnym w niedzielę 22 czerwca. Serdecznie prosimy naszych przyjaciół, dobroczyńców i sponsorów, o przygotowanie swojego udziału w tym wydarzeniu. Oczekujemy także na fanty do zorganizowania loterii. Przygotujmy wspólnie to radosne wydarzenie dla budowania jedności naszej wspólnoty.

Za tydzień 8 czerwca zbiórka do puszek ofiar na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach. Setki tysięcy ludzi straciło wszystko. Pomóżmy tym ludziom.

Dzisiaj składka do puszek na pomoc w zakończeniu budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Denisiuk i James Russell Curtis. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na rozpoczynający się tydzień niech Chrystus Uwielbiony w chwale swojego Wniebowstąpienia błogosławi Waszą pracę. Wszystkim dzieciom, solenizantom i jubilatom składamy jak najlepsze życzenia i dar modlitwy. 

ks. Adam Staszczak TChr

aktualizowano: 2014-06-01
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl