1665newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 marca 2017 wyświetleń: 467

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05. 03. 2017

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy pościł już czterdzieści dni i czterdzieści nocy, poczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”». Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisane jest bowiem: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”». Odrzekł mu Jezus: «Ale napisane jest także: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”». Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto przystąpili aniołowie i usługiwali Mu. (Mt 4, 1-11)

 

 

 

  1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.

  2. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy wtorek o godz. 18.00 i w każdy piątek w godz. 8.30, 11.30, dla dzieci o godz. 17.00, dla rodzin o godz. 18.00 i dla młodzieży o godz. 19.15.

  3. Z okazji zbliżającej się I Komunii św. w kolejne cztery niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 odbędą się bardzo uroczyste Msze św. inicjacyjne dla dzieci. Zapraszamy całe rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

  4. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 12 maja, w piątek  o godz. 18.00.

  5. Pierwsze spotkanie i zapisy do Bierzmowania dla osób dorosłych będzie 10. marca / w piątek/ o godz. 19.00 w sali za plebanią.

  6. Zbliża się Uroczystość św. Józefa, patrona naszej parafii. Od piątku, 10 marca, zawsze o godz. 18.00 - rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa. Zapraszamy małżonków i rodziców, aby zawierzać naszemu Paronowi i patronowi naszych rodzin codzienne kłopoty i troskę o wychowanie naszych dzieci.

  7. Za tydzień 12 marca, w 2 niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 20.15 w naszym kościele będzie miało miejsce ważne i bardzo głębokie misterium pasyjne, dotyczące 7 ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu.  Program poprowadzi znany nam wszystkim aktor Jerzy Zelnik i grupa wybitnych muzyków. Zarezerwujmy sobie ten wielkopostny wieczór, aby medytować testament Jezusa z Krzyża. Zapraszamy całe rodziny – to będzie piękne i głębokie wielkopostne przeżycie.

  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy od III Niedzieli Wielkiego Postu.

                    W minionym tygodniu zmarli: Alfred Zawadziński, Stefania Zając, Jerzy Chrabąszcz, Małgorzata Sikorska i Teresa Kopacz. ….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

 

aktualizowano: 2017-03-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl