1666newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 marca 2017 wyświetleń: 586

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12. 03. 2017

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie». (Mt 17, 1-9)

 

 

  1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.

  2. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy wtorek o godz. 18.00 i w każdy piątek w godz. 8.30, 11.30, dla dzieci o godz. 17.00, dla rodzin o godz. 18.00 i dla młodzieży o godz. 19.15.

  3. Dzisiaj, w 2 niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 20.00 w naszym kościele będzie miało miejsce ważne i bardzo głębokie misterium pasyjne, dotyczące 7 ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu.  Program poprowadzi znany nam wszystkim aktor Jerzy Zelnik i grupa wybitnych muzyków. Zarezerwujmy sobie ten wielkopostny wieczór, aby medytować testament Jezusa z Krzyża. Zapraszamy całe rodziny – to będzie piękne i głębokie wielkopostne przeżycie.

  4. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 12 maja, w piątek  o godz. 18.00.

  5. Drugie spotkanie do Bierzmowania dla osób dorosłych będzie 31. marca / w piątek/ o godz. 19.00 w sali za plebanią.

  6. Zbliża się Uroczystość św. Józefa, patrona naszej parafii. Od piątku, 10 marca, zawsze o godz. 18.00 - rozpoczęliśmy Nowennę do św. Józefa. Zapraszamy małżonków i rodziców, aby zawierzać naszemu Paronowi i patronowi naszych rodzin codzienne kłopoty i troskę o wychowanie naszych dzieci.

  7. W najbliższą niedzielę, 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa – Patrona Parafii. Przygotowujemy się do tego dnia poprzez 9 - dniową nowennę. W tym dniu Bractwo św. Józefa obchodzi 5 rocznicę swojego powstania. Mszy św. odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. bp Marian Kruszyłowicz. On także przyjmie do Bractw dwóch ojców. Zapraszamy następnych ojców do włączenia się na taką drogę męskiej i ojcowskiej duchowości.

    Serdecznie zapraszamy naszych parafian do włączenia się do udziału w tej naszej rodzinnej uroczystości.

  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień - od III Niedzieli Wielkiego Postu.

                    W minionym tygodniu zmarli: Krzysztof Chodkiewicz, Józef Bieńkowski, Helena Południewska, Krystyna Musiał, Tomasz Talarczyk, Józef Wisiński i Maria Macierzyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

aktualizowano: 2017-03-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl