1669newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 marca 2017 wyświetleń: 422

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017

Jezus przybył do miasta samarytańskiego zwanego Sychar, w pobliżu pola, które dał Jakub synowi swemu, Józefowi. Było tam źródło Jakuba. Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy źródle. Było to około szóstej godziny. Wówczas nadeszła kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: «Daj Mi pić!» Jego uczniowie bowiem udali się przedtem do miasta, by zakupić żywności. Na to rzekła do Niego Samarytanka: «Jakżeż Ty, będąc Żydem, prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić?» Żydzi bowiem i Samarytanie unikają się nawzajem. Jezus odpowiedział jej na to: «O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić”, to prosiłabyś Go, a dałby ci wody żywej». Powiedziała do Niego kobieta: «Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? Czy Ty jesteś większy od ojca naszego, Jakuba, który dał nam tę studnię, i on sam z niej pił, i jego synowie, i jego bydło?» W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: «Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu». Rzekła do Niego kobieta: «Panie, daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać. Widzę, że jesteś prorokiem. Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga». Odpowiedział jej Jezus: «Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». Rzekła do Niego kobieta: «Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko». Powiedział do niej Jezus: «Jestem nim Ja, który z tobą mówię». Wielu Samarytan z owego miasta zaczęło w Niego wierzyć dzięki słowu kobiety. Kiedy więc Samarytanie przybyli do Niego, prosili Go, aby u nich został. Pozostał tam zatem dwa dni. I o wiele więcej ich uwierzyło dzięki Jego słowu, a do tej kobiety mówili: «Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, usłyszeliśmy bowiem na własne uszy i wiemy, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata». (J 4, 5-15. 19b-26. 39a. 40-42)

 

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które będą trwać do środy. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Program rekolekcji. Codziennie Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00 w południe i o godz. 18.30. W czasie rekolekcji dodatkowo zapraszamy codziennie na Różaniec fatimski o godz. 17.30 oraz na Apel Fatimski o godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich z rodzinami przez 3 wieczory na godz. 21.00. W czasie tego Apelu Fatimskiego będziemy modlić się za Wasze rodziny i za naszą parafię.

  2. We wtorek rekolekcyjny o godz. 12.00 Msza św. z udziałem chorych i starszych parafian z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Zachęcamy wszystkich do udziału w naukach rekolekcyjnych i modlitwie fatimskiej. Będzie to nasze przygotowanie zarówno do wielkich świąt wielkanocnych, ale także do Jubileuszu 100 – lecia Objawień MB Fatimskiej. Niech Jej przesłanie umocni naszą wiarę i nasze rodziny. Nauki rekolekcyjne będą głoszone także w Grabowie, Klępinie i w Kiczarowie: codziennie o godz. 17.00.Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Plan rekolekcji na drzwiach kościoła i w na stronie internetowej naszej parafii.

  3. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy dzień Odpustu Parafialnego ku czci naszego Patrona św. Józefa. O godz. 12.30 Msza św. z udziałem ks. bpa Mariana Kruszyłowicza i obchody 5-lecia powstania Bractwa św. Józefa.

  4. W najbliższą sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym Dniu świętości Życia zapraszamy do podjęcia na każdej Mszy św. Duchowej Adopcji dziecka Poczętego.

  5. Rekolekcje Młodzieżowe w dniach: 29-31 marca. Plan szczegółowy na plakatach.

  6. Za tydzień będziemy mogli nabyć świece Caritasu na świąteczne stoły.

  7. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy wtorek o godz. 18.00 i w każdy piątek w godz. 8.30, 11.30, dla dzieci o godz. 17.00, dla rodzin o godz. 18.00 i dla młodzieży o godz. 19.15.

  8. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 12 maja, w piątek  o godz. 18.00.

  9. Drugie spotkanie do Bierzmowania dla osób dorosłych będzie 31. marca / w piątek/ o godz. 19.00 w sali za plebanią.

           W minionym tygodniu zmarli: Elżbieta Serejuk, Krzysztof Buczek, Krystyna Schmidt, Krystyna Różycka, Mariusz Makarewicz, i Elżbieta Szymecka. ….wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

aktualizowano: 2017-03-22
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl