1649newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Sobota, 26 maja 2018 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła Sobota VII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Filipa Nereusza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 stycznia 2017 wyświetleń: 464

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22. 01. 2017

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu ziem Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, na drodze ku morzu, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło». Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie». (Mt 4, 13-17)

  1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Poprzez śpiew kolęd i wizytę duszpasterską przeżywamy treści Bożego Narodzenia.

  2. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do kościoła Chrystusa Króla na Oś. Chopina na godz. 17.00 na nabożeństwo ekumeniczne z udziałem kapłanów i pastorów chrześcijańskich parafii w Stargardzie.

  3. Nasze miasto przygotowuje się do uroczystości pogrzebowych śp. Prezydenta Sławomira Pajora. Jutro / poniedziałek / o godz. 11.00 wystawienie trumny w kolegiacie stargardzkiej. O godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa z udziałem Ks. Arcybiskupa i przejście konduktu żałobnego ulicami miasta na Stary Cmentarz. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości:  módlmy się za zmarłego prezydenta.

  4. Kontynuujemy  kolędę – odwiedziny  duszpasterskie rodzin. Pozostało nam jeszcze dwa dni: poniedziałek i wtorek. We wtorek zakończenie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych rodzin, które zechcą przyjąć kapłana a wcześniej nie było takich możliwości lub zostały pominięte. Kolęda uzupełniająca we wtorek od godz. 16.00. Odwiedzimy także rodziny w nowych mieszkaniach przy ul. Mickiewicza nr 10.

  5. Siostry Felicjanki zapraszają dziewczęta z gimnazjum i starsze na rekolekcje w czasie ferii zimowych i na spotkanie formacyjne w sobotę, 28 stycznia na godz. 15.00 do swojego klasztoru na plebanii.

  6. Informacja dla narzeczonych i planujących ślub w najbliższych miesiącach i latach: kurs przedmałżeński / sesja wiosenna / rozpoczyna się 18 lutego o godz. 19.00 w sali za plebanią. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Konferencje w każdą sobotę o godz. 19.00.

 

                    W minionym tygodniu zmarli: Stefan Tymczyszyn i Stanisław Niewiadomski….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

                

 

 

aktualizowano: 2017-01-21
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl