1672newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 marca 2017 wyświetleń: 511

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2017

Jezus, przechodząc, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» – co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił, widząc. A sąsiedzi i ci, którzy przedtem widywali go jako żebraka, mówili: «Czyż to nie jest ten, który siedzi i żebrze?» Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «To ja jestem». Zaprowadzili więc tego człowieka, niedawno jeszcze niewidomego, do faryzeuszów. A tego dnia, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył mu oczy, był szabat. I znów faryzeusze pytali go o to, w jaki sposób przejrzał. Powiedział do nich: «Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę». Niektórzy więc spośród faryzeuszów rzekli: «Człowiek ten nie jest od Boga, bo nie zachowuje szabatu». Inni powiedzieli: «Ale w jaki sposób człowiek grzeszny może czynić takie znaki?» I powstał wśród nich rozłam. Ponownie więc zwrócili się do niewidomego: «A ty, co o Nim mówisz, jako że ci otworzył oczy?» Odpowiedział: «To prorok». Rzekli mu w odpowiedzi: «Cały urodziłeś się w grzechach, a nas pouczasz?» I wyrzucili go precz. Jezus usłyszał, że wyrzucili go precz, i spotkawszy go, rzekł do niego: «Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?» On odpowiedział: «A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?» Rzekł do niego Jezus: «Jest nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon. (J 9, 1. 6-9. 13-17. 34-38)

 

                   

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym.

  2. Rekolekcje Młodzieżowe w Stargardzie będą głoszone w dniach: od 29-31 marca. Plan szczegółowy na plakatach.

  3. Ze względu na rekolekcje dla młodzieży Droga Krzyżowa dla młodych wyjątkowo we czwartek o godz. 19.15. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży w piątek o godz. 19.15.

  4. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy wtorek o godz. 18.00 i w każdy piątek w godz. 8.30, 11.30, dla dzieci o godz. 17.00, dla rodzin o godz. 18.00.

  5. Drugie spotkanie do Bierzmowania dla osób dorosłych będzie 31. marca / w piątek/ o godz. 19.00 w sali za plebanią

  6. W najbliższą sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo z różańcem do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.15 i o 8.00 Msza św. z wymianą tajemnic Różańca Świętego.

  7. Ogłoszenie dla rodziców i gimnazjalistów: w roku szkolnym 2017/2018 otwieramy w naszej parafii katolickie liceum. W ramach reformy szkolnictwa ogłaszamy nabór do I klasy Katolickiego LO. Zachęcamy gimnazjalistów klas III do podjęcia decyzji o rozpoczęciu w nowym roku szkolnym nauki w naszym nowotworzonym liceum. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach na drzwiach kościoła.

  8. Dnia 1 maja organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa, patrona ojców i pracujących. Wyjazd 1 maja w godzinach porannych. Zapraszamy ojców i także małżeństwa. Zapisy w zakrystii.

  9. Dzisiaj po Mszy św. będziemy mogli nabyć świece Caritasu na świąteczne stoły. Wspomóżmy to dzieło pomocy najbiedniejszym.

                    W minionym tygodniu zmarli:  Zofia Kur, Agnieszka Synowiecka, Zofia Musiej, Stefan Wieczorek i Wiesława Śniegowska….wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

aktualizowano: 2017-03-27
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl