1651newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Sobota, 26 maja 2018 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła Sobota VII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Filipa Nereusza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 stycznia 2017 wyświetleń: 548

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29. 01. 2017

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami: «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie». (Mt 5, 1-12a)

 

 

 

 

 1. Powoli zbliżamy się do zakończenia przeżywanego radośnie -  w atmosferze kolęd okresu Bożego Narodzenia. Pragniemy z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i pełnego głębokich przeżyć czasu tych niezwykłych, rodzinnych  świąt. Wiele osób poprzez swoją pracę i poświęcenie sprawiło, że ta świątynia była dla nas wszystkich polskim Betlejem. Za wszystkie pomysłowe dekoracje: szopkę i ołtarz dziękujemy siostrze Łukaszy, panom: Józefowi, Edwardowi, Waldemarowi i Norbertowi oraz panom, którzy pomagali przy ustrojeniu świątyni w choinki.  Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarnym paniom za sprzątanie kościoła.  Panu organiście, siostrom, pani Joli  i wszystkim liderom oraz zespołom liturgicznym i muzycznym za wkład w piękno świątecznej Liturgii.

                 Szczególne podziękowania wyrażamy wobec wszystkich pań i panów z parafialnego zespołu Caritas. Wiele godzin Waszej pracy pomogło przeżyć godnie rodzinne święta tylu ludziom.  Tak duża  liczba dzieci i biedniejszych rodzin mogła doświadczyć dobroci ludzkich serc. Wam wszystkim Bracia i Siostry dziękujemy za wszelkie dobro, pomoc ubogim i tworzenie wspólnoty wiary i tradycji, która łączy.

 2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w waszych rodzinach. My, jako duszpasterze bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wielką kulturę i życzliwość. Dziękujemy ministrantom i lektorom za ich służbę kolędową.

                 Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, które przeznaczamy na dwa seminaria: diecezjalne w Szczecinie i nasze zakonne Poznaniu oraz na najbardziej pilne wydatki związane z prowadzeniem parafii. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie kościoła i duszpasterską działalność parafii. Pamiętajcie, że Miłosierny Bóg wynagrodzi stokrotnie, każdą ofiarę szczerego serca. W każdym tygodniu odprawiamy Mszę świętą za Wasze rodziny i Waszych bliskich zmarłych.

   

 3. W nadchodzącym tygodniu w I Czwartek Miesiąca obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej/. Poświęcenie gromnic w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo w tym dniu jest Msza św. o godz. 12.00 w południe. W tym dniu modlimy się za wszystkich zakonników i zakonnice w Światowym  Dniu Życia Konsekrowanego. W I Czwartek Godzina Święta. o 17.30.

 4. W I Piątek Miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 i Msza św. O godz. 18.30 Msza św. Wynagradzająca NSPJ i spotkanie Straży Honorowej.

 5. W I Sobotę Nabożeństwo I Sobót o godz. 7.15 i Msza św. z wymianą tajemnic różańcowych.

 6. Informacja dla narzeczonych i planujących ślub w najbliższych miesiącach i latach: kurs przedmałżeński / sesja wiosenna / rozpoczyna się 18 lutego o godz. 19.00 w sali za plebanią. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Konferencje w każdą sobotę o godz. 19.00.

 

                    W minionym tygodniu zmarli: Jadwiga Jaszczyńska, Bolesław Staniec, Jan Goliasz, Mirosław Karpiński, Zbigniew Świeży, Janina Leśniewska, Zofia Połeć, Barbara Gularz i Helena Orłowska  ….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

aktualizowano: 2017-01-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl