1674newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 kwietnia 2017 wyświetleń: 515

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02.04.2017

Siostry Łazarza posłały do Jezusa wiadomość: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz». Jezus, usłyszawszy to, rzekł: «Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą». A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza. Gdy posłyszał o jego chorobie, pozostał przez dwa dni tam, gdzie przebywał. Dopiero potem powiedział do swoich uczniów: «Chodźmy znów do Judei». Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie. Kiedy więc Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta więc rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga». Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie». Marta Mu odrzekła: «Wiem, że powstanie z martwych w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym». Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?» Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat». Jezus wzruszył się w duchu, rozrzewnił i zapytał: «Gdzie go położyliście?» Odpowiedzieli Mu: «Panie, chodź i zobacz!» Jezus zapłakał. Żydzi więc mówili: «Oto jak go miłował!» Niektórzy zaś z nich powiedzieli: «Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł?» A Jezus, ponownie okazując głębokie wzruszenie, przyszedł do grobu. Była to pieczara, a na niej spoczywał kamień. Jezus powiedział: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie». Jezus rzekł do niej: «Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?» Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie tłum to powiedziałem, aby uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś». To powiedziawszy, zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce przewiązane opaskami, a twarz jego była owinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić». Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.  (J 11, 3-7.17. 20-27. 33b-45)

 

  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym.

  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 zmiana tajemnic Różańca Młodych.

  3. W poniedziałek o godz. 20.00 na plebani spotkanie organizacyjne pielgrzymów wyjeżdżających 28 kwietnia na pielgrzymkę do Fatimy.

  4. We środę  na godz. 18.30 Kościół Domowy zaprasza na Mszę św. w int. małżeństw i rodzin.

  5. W piątek, 7 kwietnia o godz. 20.30 przy Bramie Pyrzyckiej będzie wystawione Wielkie Misterium Męki Pańskiej. Weźmie w nim udział 50 aktorów – to nasza młodzież, która pokaże swoje aktorskie zdolności i pomoże nam wejść w atmosferę pasyjną przed Wielkim Tygodniem. Serdecznie zapraszamy !!!

  6. W Kolegiacie Stargardzkiej, 8.04 o godz. 18.30 koncert” Misterium Paschalne”. Wystąpi Zespół Muzyki Dawnej „Canto Choralis” z Drezdenka i Chór „Echo Arioso” ze Stargardu. Zapraszamy.

  7. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca i Godzina św. o 17.30. W I Piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 i Droga Krzyżowa. O 18.30 Msza ku czci NSPJ i spotkanie Straży Honorowej.

  8. Ogłoszenie dla rodziców i gimnazjalistów: w roku szkolnym 2017/2018 otwieramy w naszej parafii katolickie liceum. W ramach reformy szkolnictwa ogłaszamy nabór do I klasy Katolickiego LO. Zachęcamy gimnazjalistów klas III do podjęcia decyzji o rozpoczęciu w nowym roku szkolnym nauki w naszym nowotworzonym liceum. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach na drzwiach kościoła. Serdecznie zachęcamy.

  9. Dnia 1 maja organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa, patrona ojców i pracujących. Wyjazd 1 maja w godzinach porannych. Zapraszamy ojców i także małżeństwa. Zapisy w zakrystii.

  10. Przy wyjściu możemy nabywać świece Caritasu na świąteczne stoły. Wspomóżmy to dzieło pomocy najbiedniejszym.

                       W minionym tygodniu zmarli:  Małgorzata Grymaszewska, Grażyna Komarnicka, Ewa Kulawiak, Marianna Kowalczyk i Maria Łuszczyńska….wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

aktualizowano: 2017-04-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl