Niedziela, 22 października 2017 r. imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa XXX Niedziela okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 maja 2017 wyświetleń: 856

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie. (J 14,15-21)

VI Niedziela Wielkanocna jest w naszej parafii dniem I Komunii św. dzieci ze SP nr 1Jako rodzice i rodziny ukazujmy naszym przykładem , na czym polega istota codziennego życia wiary. Każda niedzielna Msza św. z dziećmi i I Piątki Miesiąca niech będą stałą praktyką naszej pobożności. Jesteśmy za to odpowiedzialni przed Bogiem. Zachęcamy rodziców i całe rodziny, aby w białym tygodniu towarzyszyć dzieciom i ofiarować swoją Komunię św. za te dzieci i za wasze rodziny.

Szczeciński Marsz dla Życia wyrusza dzisiaj o godz. 15.00 z Jasnych Błoni. Serdecznie zapraszamy rodziny ze swoimi dziećmi. Przy wyjściu ze świątyni zabierzmy specjalnie na tę okazję przygotowaną gazetę.

Za tydzień w kościele będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Kończy się piękny miesiąc maj. Wszystkich miłośników pieśni maryjnych zapraszamy w sobotę, tj 27 maja  na godz. 16.00 do stargardzkiej kolegiaty na specjalny koncert pieśni maryjnych. Wystąpi 11 chórów ze Szczecina, Stargardu i okolic.

Rocznica I Komunii św. dla wszystkich dzieci z ubiegłego roku w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie prosimy do odnowienia tych pięknych przeżyć dla dzieci i ich rodzin.

Za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach będziemy mogli nabyć bardzo smaczne ciasta wypiekane w domach. Siostry i rodzice chcą w ten sposób wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin na czas kolonii wakacyjnych.

Zapraszamy na codzienne na nabożeństwa majowe o godz. 18.00, młodzież: od poniedziałku do soboty o godz. 19:15 przy figurce za kościołem

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Feliksa Anasiak, Barbara Czelij, Józef Przybytek i Weronika Urbanowicz ….wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece Matki Bożej Pani Fatimskiej. Niech sam Chrystus błogosławi i strzeże Wasze rodziny.

 

aktualizowano: 2017-05-20
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl