1660newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 lutego 2017 wyświetleń: 730

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26. 02. 2017

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele polne, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary? Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy». (Mt 6, 24-34)

 

  1. Przygotowujemy się do rozpoczęcia najważniejszego w Roku Liturgicznym okresu Wielkiego Postu. We środę Popielec: Liturgia z posypaniem głów popiołem w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00, 17.00 i o godz.  18.30. W Środę Popielcową obowiązuje nas wszystkich post ścisły.

  2. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy wtorek o godz. 18.00 i w każdy piątek w godz. 8.30, 11.30, dla dzieci o godz. 17.00, dla rodzin o godz. 18.00 i dla młodzieży o godz. 19.15. W każdą niedzielę WP zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy przynajmniej raz w tygodniu na te pokutne i wynagradzające nabożeństwa.

  3. 1 marca, we środę obchodzimy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy do kościoła św. Ducha na Mszę św. o godz. 18.00 i apel pamięci przy „Krzyżu Sybiraków.”

  4. 4 marca w sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. W Stargardzie XV Kaziuki Wileńskie. Program Kaziukowych imprez od piątku do niedzieli znajdziemy na plakacie przy wyjściu. Z tej okazji  zapraszamy do naszej świątyni  w piątek, 3 marca na Kaziukową Mszę św. o godz. 18.30.

  5. W piątek, 3 marca odprawimy Drogi Krzyżowe, jako przebłaganie za grzech pedofilii w kościele i grzechy osób duchownych.

  6. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca – Godzina św. o 17.30. W I Piątek spowiedź dla dzieci i Droga Krzyżowa o godz. 17.00. O godz. 18.30 Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu i spotkanie Straży Honorowej. W I Sobotę nabożeństwo I Sobót o godz. 7.15 i po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana Tajemnic Różańcowych.

  7. Z okazji zbliżającej się I Komunii św. w kolejne cztery niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 odbędą się bardzo uroczyste Msze św. inicjacyjne dla dzieci. Zapraszamy całe rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

  8. Już dzisiaj zapraszamy w 2 niedzielę WP o godz. 20.15 na specjalny spektakl pasyjny dotyczący 7 ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu w wykonaniu znanego nam wszystkim aktora Jerzego Zelnika i muzyków.

  9. Komunikat Policji: na drzwiach kościoła jest umieszczony specjalny plakat. Umieśćmy w naszych telefonach komórkowych aplikację, której hasło widnieje na plakacie. Chodzi o nasz bezpośredni kontakt z Policją  i naszym  z panem dzielnicowym.

  10. Informacja dla narzeczonych i planujących ślub w najbliższych miesiącach i latach: kurs przedmałżeński / sesja wiosenna / rozpoczął się  18 lutego o godz. 19.00 w sali za plebanią. Konferencje w każdą sobotę o godz. 19.00. Zapraszamy.

                    W minionym tygodniu zmarli: Bronisława Kmiecik, Jerzy Nowak, Ewa Witkowska, Alfreda Giera, Henryk Szymkowicz, Jerzy Rokicki, Krystyna Liszewska, Jan czapkiewicz i Józef walicki ….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

            Zachęcamy  w czasie Wielkiego Postu do korzystania z prasy katolickiej. Jest już nowy numer „ Miłujcie się”.  Przygotujmy się duchowo do dobrego rozpoczęcia Wielkiego Postu. Niech będzie dla każdego z nas czasem pojednania z Bogiem , sobą samym i bliźnimi.   

           

 

aktualizowano: 2017-02-28
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl