1596newsy 2018-06-20 13:16:30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 kwietnia 2016 wyświetleń: 1460

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 03 IV 2016r.

Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego. (J 20,19-31)

Przeżywamy  z ufnością Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym Jubileuszowym Roku zapraszamy na godz. 15.00 na specjalne nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia. Pragniemy Chrystusowi Miłosiernemu zawierzyć siebie i cały świat.

Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18.30 – przed Mszą o godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca Młodych.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Caritas parafialna po każdej Mszy św. zbiera do puszek nasze ofiary, aby w tych dniach modlitwy do Chrystusa Miłosiernego wspomóc praktycznie ludzi biednych. Okażmy miłosierdzie potrzebującym a sami miłosierdzia dostąpimy.

 Jutro obchodzimy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po każdej Mszy św. możemy dokonać tzw. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Swoją modlitwą i postawą wynagrodzenia podejmijmy to duchowe dzieło. Brońmy poczętego życia.

W środę o godz. 18.30 Msza św. w int. Rodzin Kościoła Domowego.

We czwartek o godz. 19.15 Msza św. dla młodzieży.

W najbliższą sobotę, tj. 9 kwietnia o godz. 15.00 na plebanii spotkanie dla osób niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy w Roku Jubileuszowym we wrześniu na pielgrzymkę do Medjugorie i kilku sanktuariów Europy Południowej. Szczegółowe informacje w gablocie w kruchcie kościoła. Zapisy w bibliotece parafialnej.

W Niedzielę Miłosierdzia pragniemy podziękować wszystkim paniom i panom, którzy tworzą Parafialny Zespół Caritasu. Bardzo serdecznie dziękujemy za wiele godzin wysiłku, aby poprzez tę posługę wobec najbiedniejszych okazywać, jak wielkie jest Boże Miłosierdzie. Niech sam Chrystus Wam swoim miłosierdziem wynagrodzi.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:  Zofia Hajduk, Jan Zycer, Antoni Wasilewski, Krzysztof Baraniak, Irena Kapczyńska i Ryszard Sujecki. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie ……..

Zmartwychwstały i Miłosierny Pan niech umocni Waszą wiarę i ufność w moc Jego miłości.. Niech zjednoczy Wasze rodziny i błogosławi dzieciom i młodzieży. Chorych i starszych niech opromieni darem swojej uzdrawiającej obecności.

aktualizowano: 2016-04-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: