1645newsy OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE | Parafia św.Józefa
Sobota, 26 maja 2018 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła Sobota VII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Filipa Nereusza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 grudnia 2016 wyświetleń: 558

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 01.01.2017 OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 01.01.2017

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki. (Łk 2, 16-21)

 

 

Przeżywamy pierwszy dzień  Nowego Roku – Jest to także uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz światowy Dzień Modlitwy o pokój. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Po Mszy wieczornej o 19.00 wymiana tajemnic dla Członków Różańca Młodych.

 

  • W tym tygodniu I Czwartek – Godzina Św. o 17.30. W I Piątek – 6 stycznia wielka uroczystość Objawienia Pańskiego / Trzech Króli / - Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. O godz. 12.30 Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. W czasie nabożeństw poświęcamy kredę i kadzidło. Naznaczmy odrzwia naszych domów i mieszkań znakami wiary i krzyżem świętym. Kredę i kadzidło możemy nabyć w kruchcie kościoła.                                                         

  • W I Sobotę Miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.15 rano i o godz. 8.00 Msza św. i wymiana tajemnic różańcowych.

  • Od poniedziałku, tj. 2 stycznia rozpoczynamy kolędę – odwiedziny  duszpasterskie rodzin. W niedzielę i święta oraz soboty kolędę rozpoczynamy o godz. 14.00 a w zwykłe dni o godz. 16.00. Program kolędy umieszczony jest na tablicach informacyjnych przy wyjściach ze świątyni. Do zakończenia kolędy nie będzie w naszej świątyni żadnych nabożeństw przed Mszą św. wieczorną.

  • Jako duszpasterze w czasie tych odwiedzin pragniemy modlić się z Waszymi rodzinami i za Wasze rodziny. Chcemy także błogosławić Wasze domy i mieszkania na Nowy 2017 r.

  • Ważna informacja dotycząca kolędy: cyfra pierwsza po nazwie ulicy oznacza, że od tego numeru zaczynamy – po to informujemy, aby nie tracić czasu na długie oczekiwanie na księdza.

  • Plan kolędy na zbliżający się tydzień: umieszczony w gablotach przy wejściu.

  • Za tydzień, w niedzielę Chrztu Pańskiego na godz. 17.30 bardzo serdecznie zapraszamy na piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru „Echo Arioso”. Kończy się okres Bożego Narodzenia i przeżyjmy jeszcze raz piękną atmosferę tych rodzinnych świąt.

                                   Na nadchodzący Nowy Rok oddajemy Was wszystkich w opiekę Św. Rodziny z Nazaretu. Wiara, miłość i nadzieja niech wypełnią Wasze serca i każdy dzień roku. Niech sam Bóg Was błogosławi i strzeże.

 

aktualizowano: 2016-12-31
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl