Sobota, 15 sierpnia 2020 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 lutego 2020 wyświetleń: 807

OGŁOSZENIA na VI Niedzielę w ciągu roku - 16 .02. 2020

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających we wrześniu na parafialną pielgrzymkę do Gruzji. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

2. Jutro, w poniedziałek 16 lutego, kolejne spotkanie w ramach „SZKOŁY DLA NARZECZONYCH” czyli kursu przygotowującego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Sali parafialnej za domem zakonnym. To już ostatnia możliwość, by się zapisać.

3. We wtorek z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.15. O godz. 18.30 Msza św. z udziałem Bractwa św. Józefa i comiesięczne spotkanie formacyjne w Sali parafialnej za domem zakonnym.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

5. Do wspólnego rozważania Słowa Bożego podczas spotkania Kręgu Biblijnego zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.15) w bibliotece parafialnej w domu zakonnym.

6. Nasi bracia chrystusowcy z parafii pw. Chrystusa Króla w Stargardzie zapraszają na rekolekcje z wprowadzeniem figury św. Michała Archanioła w z Gargano w dn. 22.02 - 26.02.2020. Szczegółowy program na plakacie i stronie internetowej.

/Komunikaty Kurii Metropolitalnej:/

  1. „Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30. W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (t. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy”.

        2. „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka w 30 dniu po              jego śmierci. Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się 17 lutego br. o                  godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

7. Modlitwom parafian polecamy naszą młodzież, która wraz z ks. Markiem i ks. Grzegorzem przebywają na parafialnym zimowisku. Solenizantów i Jubilatów, a szczególnie dzieci i młodzież przeżywające ferie zimowe zawierzamy Bożej Opatrzności.  

8.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Kazimierz Parzybut - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Stargard, dn. 16. 02. 2020 r.                                                                                      ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-02-22
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl