Piątek, 19 kwietnia 2019 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Triduum Paschalne, Wielki Piątek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 grudnia 2017 wyświetleń: 901

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 03.12.2017 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

  1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Roraty poprzedzone Godzinkami do NMP  codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą światło w lampionach, abyśmy czuwając jak najlepiej przygotowali się do wielkich Świąt Bożego Narodzenia. Msze roratnie dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00. Młodzież przychodzi na roraty na godz. 6.30 i po Mszy św. zapraszamy na śniadanie w kawiarence.
  2. Jak w każdym roku serdecznie prosimy ofiarowanie sera  i innych produktów na śniadania dla młodzieży. Możemy składać je w zakrystii lub biurze parafialnym.
  3. 6 grudnia wspominamy św. Mikołaja. To dzień życzliwości i obdarowywania naszych bliskich prezentami. Nie zapominajmy, ze najważniejszym prezentem dla drugiego człowieka jest pełen dobroci drugi człowiek. Pamiętajmy o starszych rodzicach, osobach samotnych i chorych.
  4. W piątek obchodzimy wielką Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. jak w każdy piątek o godz. 12.00. Jest to także dzień modlitwy i troski o życie dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego.
  5. W najbliższą niedzielę dzieci pierwszokomunijne mają poświęcenie medalików i krzyżyków.
  6. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W imieniu naszej parafii pan Organista Jerzy i pani Krystyna  roznoszą poświęcone w naszym kościele opłatki z życzeniami od duszpasterzy. Jest to znak naszej duchowej jedności w parafii. Z serca dziękujemy za każdą Waszą ofiarę. Nie zapomnijmy wysłać opłatków naszym krewnym na emigracji.
  7. Zaopatrzmy się w prasę katolicką, aby lepiej przeżywać  rozpoczęty Adwent. Zabierzmy ze sobą biuletyn parafialny z ogłoszeniami i intencjami na nowy tydzień. Dziękujemy za każdą złotówkę na  ich wydruk. Zapraszamy także do korzystania z biblioteki parafialnej.
  8. W minionym tygodniu odeszli  do Pana:  Halina Grek-Pawlak, Bartosz Ociepa, Irena Staszyńska, Leonard Maculewicz i Robert Ościak .  Wieczne odpoczywanie racz im  dać Panie….. .

        Na czas adwentu i nowy tydzień Waszej pracy i modlitwy oraz pięknych  spotkań w rodzinach niech błogosławi Was wszystkich Chrystus Król Wszechświata.

   Stargard,  dn. 03.12.2017 r.                     ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-12-01
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl