Wtorek, 16 lipca 2019 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 stycznia 2018 wyświetleń: 970

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą - 14.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła 2018


1. Przeżywamy II Niedzielę Okresu Zwykłego. Rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Apelujemy do rodziców i wychowawców, aby zadbać o niedzielną Mszę św. , gdziekolwiek w tym czasie przebywamy.
2. Na czas ferii zimowych przerywamy kolędę – kolejne odwiedziny duszpasterskie rodzin rozpoczniemy od 29 stycznia w poniedziałek /ul. Żeromskiego/. Plan kolędy na tablicach przy wyjściu.
3. Zakończył się okres Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do przygotowania świąt i wszystkich dekoracji w kościele. Dziękujemy Siostrze Łukaszy, panu Waldemarowi, Edwardowi, Józefowi, panom z Bractwa św. Józefa, paniom sprzątającym kościół i Caritasowi oraz wszystkim pomagającym w tym wielkim dziele. Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu i Współpracownikom Nadleśnictwa Dobrzany za piękne choinki. Niech Chrystus Zbawiciel wynagrodzi Wam wszelkie dobro. Wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę dodatkowo na potrzeby parafii z całego serca dziękujemy. W każdym tygodniu odprawiamy za Was Mszę św. dziękczynną i za Wasze rodziny.
4. W minionym roku zostało w naszej parafii zostało ochrzczonych 267 dzieci. I Komunię św. przyjęło 198 dzieci a Bierzmowanie 140 młodych parafian. Małżeństwo sakramentalne zawarły 93 pary. Zmarło 306 osób.
5. We środę obchodzimy Dzień Judaizmu a od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji zapraszamy dzisiaj do kolegiaty na godz. 17.00 na Nabożeństwo Ekumeniczne różnych wspólnot chrześcijańskich żyjących w Stargardzie.
6. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w sobotę 24 lutego o godz. 19.00, pierwsze spotkanie dla dorosłych kandydatów do Bierzmowania będzie we środę, 28 lutego. Serdecznie zapraszamy młodych.
7. W minionym tygodniu zmarli: Kościński Zbigniew, Rąbek Hubert, Kuzio Miron, Dowgiel Janina, Tylmanowska Katarzyna, Pischke Henryk i Helena Czernic….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
8. Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich w opiekę Św. Rodziny z Nazaretu. Wiara, miłość i nadzieja niech wypełnią Wasze serca i każdy dzień roku. Niech sam Bóg Was błogosławi i strzeże.


Stargard, dn. 14.01.2018 r.                               ks. Adam Staszczak SChr,

aktualizowano: 2018-01-13
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl