Piątek, 19 kwietnia 2019 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Triduum Paschalne, Wielki Piątek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 grudnia 2017 wyświetleń: 1760

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - 17.12.2017 r.

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                       III Niedziela Adwentu
1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu i przygotowujemy się do celebracji radosnych świąt Bożego Narodzenia. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty, aby pojednać się z Bogiem. Nie zaniedbujmy pojednania z drugim człowiekiem w rodzinie, w sąsiedztwie czy w środowisku pracy. Nie zapominajmy o ubogich, samotnych czy bezdomnych. Przychodzący Pan wynagrodzi nas swoją łaską za każdy dar serca.
2. W III Niedzielę Adwentu przeżywamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. prob. Witold Seredyński. Dzisiaj nauki głoszone są na każdej Mszy św. W poniedziałek, we wtorek i we środę o godz. 8.00 rano i o godz. 18.30 wieczorem. W poniedziałek wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z konferencją i nabożeństwem eucharystycznym z modlitwą o uwolnienie od skutków przekleństw i złorzeczeń i zranień moralnych. We wtorek tak samo, ale z modlitwą o uzdrowienie z chorób fizycznych. We środę zakończymy wielką modlitwą uwielbienia i osobistym błogosławieństwem dla każdego z uczestników rekolekcji. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na nieco inne jak zazwyczaj rekolekcje. Tak bardzo potrzebujemy uzdrowienia osobistego, w małżeństwach i w rodzinach.
3. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w tym roku w niedzielę, zaplanujmy spowiedź najpóźniej na czwartek, piątek i na sobotę. W samą wigilię w niedzielę nie będzie większej możliwości na spowiedź. Informujemy także, iż każdy, kto weźmie udział w pasterce o godz. 21.00 i 22.30 nie musi przychodzić na Mszę św. w ciągu niedzieli.
4. 24 grudnia, w niedzielę - Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Staropolskim zwyczajem wieczorem we czwartek zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy to rodzinne spotkanie odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i wspólnej modlitwy. W ten wieczór rodzinnej jedności przebaczmy sobie wzajemne winy. Zaprośmy do stołu ludzi samotnych, starszych członków rodziny i bezdomnych.
5. W naszej świątyni będą odprawione 3 „Pasterki” : o godz. 21.00 dla rodzin z dziećmi. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą dzwoneczki i przyszły w strojach z szopki betlejemskiej. Następne o godz. 22.30 i o godz. 24.00. W dzień wigilii nie obowiązuje post nakazany przez przykazanie kościelne, jednak zachowajmy ten cenny staropolski zwyczaj spożywania potraw bezmięsnych w tym szczególnym czasie.
6. W poniedziałek - 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Msza św. o godz. 8.00 rano – nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
7. W wtorek, drugi dzień świąt - święto Św. Szczepana. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
8. W dni świąteczne nie ma żadnych nabożeństw o godz. 18.00.
9. Program spowiedzi przed świętami: W czwartek od godz. 6.00 do godz. 10.00 i od godz. 15.00 do godz. 19.30. W piątek od 6.00 do 19.30 / cały dzień/. W sobotę od godz. 6.00 do godz. 19.30. Prosimy, aby nie pozostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę. Program liturgii i spowiedzi w najbliższe dni jest umieszczony na drzwiach kościoła.
10. Wizytę duszpasterską – / kolędę / odwiedziny domów naszych parafian rozpoczynamy we wtorek, 2 stycznia po Nowym Roku. Program kolędy będzie ogłoszony przed Nowym Rokiem.
11. Harcerze rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Wesprzyjmy także ich młodzieżową działalność.
12. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć egzemplarze prasy katolickiej, oraz świece na stół wigilijny - serdecznie zachęcamy do ich nabycia.
13. Konferencja przygotowująca do Chrztu w dwa świąteczne dno we środę, 20 grudnia o godz. 17.00 w sali za plebanią.
14. Jako duszpasterze tej parafii składamy nasze dobre życzenia wszystkim solenizantom, jubilatom a także gościom i wszystkim przybywającym z różnych krajów świata do rodzinnego domu. W dzień wigilijny polecajmy w modlitwie ks. Adama Kubiaka i naszego proboszcza ks. Adama z okazji imienin i 60 urodzin.
15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Adam Tylicki, Helena Jaworska, Jan Frania i Halina Dembińska…: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
16. Na czas przygotowań do zbliżających się świąt niech Pan Was błogosławi i strzeże. !!!

Stargard, dn. 17.12.2016 r.                                 ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-12-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl