Piątek, 19 kwietnia 2019 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Triduum Paschalne, Wielki Piątek

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 listopada 2017 wyświetleń: 715

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla - 26.11.2017 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Przeżywając ostatnią niedzielę roku, dziękujmy Chrystusowi Królowi za rok naszej drogi wiary w Kościele Świętym , za dar Jego obecności w sakramentach świętych. Dzisiaj ponownie dokonujemy Aktu Oddania Chrystusowi naszego życia, naszych rodzin i Ojczyzny. Prosimy Was o dar modlitwy za naszym Zgromadzeniem Księży Chrystusowców w dniu patronalnego święta.
  2. Zapraszamy na cmentarz o  godz. 15.00 na ostatni różaniec za zmarłych. Przez cały tydzień o godz. 18.00 nabożeństwa wypominkowe.
  3. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W imieniu naszej parafii pan Organista Jerzy i pani Krystyna  roznoszą poświęcone w naszym kościele opłatki z życzeniami od duszpasterzy. Jest to znak naszej duchowej jedności w parafii. Z serca dziękujemy za każdą Waszą ofiarę. Nie zapomnijmy wysłać opłatków naszym krewnym na emigracji.
  4. W następną niedzielę w całym Kościele rozpoczynamy Adwent. Roraty codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą światło w lampionach, abyśmy czuwając jak najlepiej przygotowali się do wielkich Świąt Bożego Narodzenia. Msze roratnie dla dzieci w każdy poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00. Młodzież przychodzi na roraty na godz. 6.30 i po Mszy św. zapraszamy na śniadanie w kawiarence.
  5. Jak w każdym roku serdecznie prosimy ofiarowanie dżemów, sera  i innych produktów na śniadania dla młodzieży. Możemy składać je w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca – Godzina Św. o 17.30. I Piątek Miesiąca, spowiedź dzieci o 16.30, roraty dla nich o godz. 17.00. O godz. 18.30 Msza św. Wynagradzająca NSPJ i spotkanie Straży Honorowej. W I Sobotę Miesiąca modlitwa różańcowa o 7.15 i Msza św. o godz. 8.00 z wymianą tajemnic różańcowych. W I Niedzielę Adwentu wymiana tajemnic różańcowych dla młodych po Mszy św. o godz. 19.00.
  7. Zaopatrzmy się w prasę katolicką, aby lepiej przygotować się do rozpoczęcia Adwentu. Zabierzmy ze sobą biuletyn parafialny z ogłoszeniami i intencjami na nowy tydzień. Dziękujemy za każdą złotówkę na  ich wydruk. Zapraszamy także do korzystania z biblioteki parafialnej.
  8. W minionym tygodniu odeszli  do Pana:  Kazimierz Kmieciak, Irena Walczyńska, Jerzy Urbanik mi Janina Wojcińska .  Wieczne odpoczywanie racz im  dać Panie….. .
  9. Na tydzień Waszej pracy i modlitwy oraz pięknych  spotkań w rodzinach niech błogosławi Was wszystkich Chrystus Król Wszechświata.

Stargard,  dn. 26.11.2017 r.                      ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-11-26
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl