Wtorek, 16 lipca 2019 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 grudnia 2017 wyświetleń: 1724

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny - 31.12.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Świętej Rodziny

1. Przeżywamy ostatni dzień ustępującego Starego Roku. Dziękujmy Bogu za jeszcze jeden rok życia i ogrom Bożych łask dla nas i naszych rodzin. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 18.00.
2. Jutro Nowy Rok. Jest to także uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, święto Świętej Rodziny z Nazaretu oraz Światowy Dzień Modlitwy o pokój. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.
3. W tym tygodniu I Czwartek – Godzina Św. o 17.30. W I Piątek – 5 stycznia o godz. 18.30 oddajemy cześć i wynagradzamy NSPJ. Po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej.
4. W najbliższą sobotę przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to także I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7.15 rano, o godz. 8.00 Msza św. z wymianą tajemnic różańca św. i opłatek dla zelatorek. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę z poświeceniem kadzidła, wody i kredy. Naznaczmy odrzwia naszych domów i mieszkań tym chrześcijańskim znakiem. Kredę i kadzidło możemy nabyć w kruchcie kościoła. Straż Honorowa NSPJ ma swoje spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 9.30.
5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w sobotę zapraszamy serdecznie na godz. 17.30 na piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Echo Arioso. Przeżyjmy piękne chwile tych rodzinnych świąt. To ostatni dzień liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.
6. Niedziela 7 stycznia jest Niedzielą Chrztu Pańskiego i Liturgicznym zakończeniem okresu Bożego Narodzenia.
7. W niedzielę, 7 stycznia o godz. 18.00 w kawiarence ostatnie spotkanie młodzieży wyjeżdżającej z ks. Markiem na narty. Obecność obowiązkowa. Także 7 stycznia nasz młodzieżowy zespół „Wieczernik” zaprasza na koncert kolęd o godz. 18.00. Wspomożemy zespół swoją ofiarą na zakup sprzętu nagłaśniającego.

8. Od wtorku, tj. 2 stycznia rozpoczynamy kolędę – odwiedziny duszpasterskie rodzin. W niedzielę i święta oraz soboty kolędę rozpoczynamy o godz. 14.00 a w zwykłe dni o godz. 16.00. Do zakończenia kolędy nie będzie w naszej świątyni żadnych nabożeństw przed Mszą św. wieczorną.
9. Jako duszpasterze w czasie tych odwiedzin pragniemy modlić się z Waszymi rodzinami i za Wasze rodziny. Chcemy także błogosławić Wasze domy i mieszkania na Nowy 2018 r. Zapoznajcie się z ofiarowanym Wam spisem obrzędów w rodzinie, aby przeżywać kolejny rok z Bogiem, w chrześcijańskich zwyczajach.
10. Plan kolędy na zbliżający się tydzień:/ czytamy plan na najbliższy tydzień /. Cały plan jest umieszczony w gablotach przy wejściu.
11. Na koniec pragniemy serdecznie podziękować Panu Nadleśniczemu i wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Dobrzany za ofiarowanie nam pięknych choinek dla naszego kościoła. Niech dobry Bóg błogosławi Waszej pracy w pięknym polskim lesie.
12. W ostatnich dniach roku zmarli: Piotr Wysocki, Edward Tomaszewski, Wiesława Szumejko, Edward Oniszko, Franciszek Furtak, Puiotr Szydłowski, Maria Tryba, Teresa Gołda, Jan Kaczmarek, Stanisław Łyko, Franciszek Willman, Ryszard Antosik, Ryszard Kołos, Zygmunt Wiącek, Jan Furmańczyk, Stefan Szott, Józef Stasiukiewicz i Jan Droździk
13. Na nadchodzący Nowy Rok oddajemy Was wszystkich w opiekę Św. Rodziny z Nazaretu. Wiara, miłość i nadzieja niech wypełnią Wasze serca i każdy dzień roku. Niech sam Bóg Was błogosławi i strzeże.


Stargard, dn. 31.12.2017 r.                                  ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-12-30
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl