Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy I Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Anzelma

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 października 2017 wyświetleń: 927

Ogłoszenia Duszpasterskie na Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła - 29.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła


1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Módlmy się za naszą parafię i wspierajmy materialnie wszystkie wydatki, które są konieczne, abyśmy mogli bezpiecznie i pięknie korzystać z bogactwa Bożego życia w tej pięknej i historycznej dla Waszych rodzin świątyni.
2. W najbliższą środę będziemy w naszej Ojczyźnie przeżywać wielką Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i o godz. 11.00. O godz. 12.30 gromadzimy się przy bramie Starego Cmentarza i w modlitewnej procesji przejdziemy do ołtarza, gdzie o godz. 13.00 będziemy celebrować Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Na cmentarzu na Giżynku o godz. 10.30 różaniec idąc od bramy głównej i o godz. 11.00 Msza św. przy krzyżu. W tym dniu ofiarujmy Msze św. i Komunie św. za zmarłych. Możemy uzyskać odpust zupełny w ich intencjach.
3. Niech nasze rodzinne spotkania przy grobach bliskich będą nacechowane modlitwą i skupieniem. Nie na miejscu jest śmiech, czy palenie papierosów. Ofiarujmy dar duchowy tym, od których tak wiele otrzymaliśmy.
4. 2 listopada w Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.00, 17.00 i o godz. 18.30.
5. W Dzień Zaduszny – 2 listopada o godz. 15.00 gromadzimy się na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Reymonta, aby modlić się za wszystkich, którzy zginęli w czasie wojen i w obronie ojczyzny.
6. Także w Dzień Zaduszny ks. Marek zaprasza młodzież na godz. 19.00 na Stary Cmentarz, na wieczorną modlitwę w tym szczególnym miejscu.
7. Przez cały listopad, codziennie o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych wymieniając polecone dusze zmarłych w wypominkach. Na kartach wypominkowych także sami możemy napisać datę, jaka odpowiada rodzinie, aby w tej modlitwie uczestniczyć. Dziękujemy także za ofiary złożone przy tej okazji. Przekazujemy je na remont naszego seminarium.
8. W każdą niedzielę listopada zapraszamy na godz. 15.00 na Stary Cmentarz na różaniec za zmarłych naszych parafian.
9. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca – Godzina Święta o 17.30 i modlitwa z wypominkami. W I Piątek Miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. O godz. 18.30 Msza Św. wynagradzająca NSPJ i spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W I Sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i o godz. 8.00 Msza św. z wymianą tajemnic różańcowych.
10. 30 października – w poniedziałek serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na Wielki Bal Wszystkich Świętych. Gromadzimy się o godz. 16.45 przy naszym kościele i radosnym korowodem przechodzimy do szkoły specjalnej na godz. 17.00.
11. Ks. Proboszcz organizuje w dniach od 3 – 5 listopada parafialną i jubileuszową pielgrzymkę do Częstochowy. Będą to także rekolekcje w drodze. Ks. Proboszcz wygłosi w czasie podróży 4 konferencje. W Częstochowie chcemy dziękować i prosić o opiekę Matki Bożej nad naszymi rodzinami. Są jeszcze wolne miejsca. Gromadzimy się o godz. 8.00 na Mszy św. w naszym kościele i o godz. 9.00 wyjeżdżamy do Częstochowy. Wracamy w niedzielę wieczorem. Zachęcamy, aby napisać na kartkach swoje intencje, które zabierzemy do Matki Bożej Królowej Polski. Kartki z prośbami i podziękowaniami składamy w zakrystii lub w skrzynce z wypominkami.
12. Na stolikach przy wyjściu możemy złożyć podpis na formularzu petycji w obronie dziecka poczętego. Chodzi o zmianę zbrodniczej ustawy, i ochronę życia dzieci poczętych.
13. Polski Klub Patriotyczny zaprasza na koncert patriotyczny znanego barda wolności Andrzeja KOŁAKOWSKIEGO – Dom Kultury Kolejarza – 4 listopada o godz. 17.00
14. Prosimy o zabranie ze sobą biuletynu duszpasterskiego w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień. Jest do nabycia nowy numer „Czasu Nadziei” Znajdziemy tam opis warunków otrzymania odpustu zupełnego za zmarłych. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tych pism.
15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Grażyna Zawadzka, Waleria Nowicka, Krzysztof Jasica, Zbigniew Birczański i Stefan Kwiatkowski….. wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej i Królowej Różańca św. Składamy najlepsze życzenia wszystkim solenizantom i jubilatom. Niech Pan Was błogosławi.

Stargard, dn. 29.10.2017 r.                                     ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-10-27
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl