Czwartek, 21 września 2017 r. imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca Czwartek XXV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 września 2017 wyświetleń: 85

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 10.09.2017 r.

 1. Przeżywamy Tydzień Modlitwy o Chrześcijańskie wychowanie Dzieci i Młodzieży. Dzisiaj poprzez cały dzień modlimy się za rodziców i wychowawców.. Tym samym to początek nowego roku szkolnego – czasu wielkiego dzieła kształtowania serc , wiary i umysłów dzieci i młodzieży. Jako duszpasterze usilnie prosimy rodziców o skuteczne zainteresowanie się lekcjami religii w szkołach a także programem przygotowania dzieci do I Komunii Św. i do Bierzmowania. Utrzymujmy stały kontakt z nauczycielami, katechetami i duszpasterzami. Ogromna jest odpowiedzialność rodziców przed Bogiem za sumienia dzieci i ludzi młodych. Zachęćmy dzieci i ludzi młodych do spowiedzi i Komunii św. w tej intencji.
 2. W nowym roku szkolnym w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską trzech nowych kapłanów: ks. Leszek Tokarzewski – posługa w szpitalu i wobec chorych, ks. Robert OzimkiewiczGimnazjum Katolickie i przygotowanie do Bierzmowania oraz ks. Grzegorz Warszawski – duszpasterstwo dzieci i szkoły podstawowe.  Do  grona katechetów dołącza Siostra Paulita – katecheza w SP nr 1. Siostrę i nowych kapłanów serdecznie witamy i prosimy o wspieranie ich Waszą modlitwą i życzliwością.
 3. I Komunia św. w  roku szkolnym 2018 będzie: dla SP nr 1- w drugą niedzielę maja tj. 13.05.  SP nr 3 – w trzecią niedzielę maja tj. 20.05. W  roku 1019 odwrotnie.
 4. Rozpoczynamy zapisy do bierzmowania dla klas 2 i 3 gimnazjum oraz 6 i 7 szkoly podstawowej deklaracje mozna odbierac w niedziele w zakrystii a w tygodniu w poniedziałki w biurze parafialnym od godz. 16.00 do 17.30 wiecej informacji u ks. Roberta
 5. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się 7 października / w sobotę o godz. 19.00/.
 6. Ks. Leszek zaprasza ludzi chorych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej do Rokitna. Wyjazd o godz. 7.00 rano od naszego kościoła. W roku Maryjnym serdecznie zachęcamy do tej pielgrzymki. Pobyt z ubezpieczeniem i posiłkiem do godz. 16.00. Cena 70 zł. Zapisy z podaniem Peselu w zakrystii.
 7. W tym tygodniu, we czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. – na każdej Mszy św. poświęcimy krzyże, aby umieścić je w naszych domach. W piąte, 15 września wspomn. Matki Bożej Bolesnej.
 8. Czciciela NSPJ / panie i panów / zapraszamy do wstąpienia do Straży Honorowej NSPJ. Zapisy w zakrystii.
 9. Od zeszłej niedzieli przygotowujemy dla naszych parafian i gości tzw. biuletyn duszpasterski w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień . Przy wyjściu ze świątyni zabierzmy ten tekst, aby mieć na bieżąco zarówno treść ogłoszeń i plan intencji mszalnych. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk biuletynu.

10. Biblioteka parafialna czynna w niedziele  od 9.00 do 12.00 i we środy  od 16.00 do 18.00.

 1. 11.  Siostra Letycja zaprasza  dzieci na próbę śpiewu na Mszach dla dzieci.
 2. 12.  Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.  Pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, aby oprócz internetu korzystała z wartościowych gazet katolickich.

        W minionym tygodniu odeszli do Pana:  Krystian Rybaczuk, Janusz Krakowiak,Józefa Bujnowska, Grzegorz Sienkiewicz, Stanisław Poluszyński, Andrzej Jesionowski i Zofia Nizińska … wieczne  odpoczywanie racz im dać Panie.

                 Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej. Z okazji imienin składamy najlepsze życzenia Siostrze Letycji. Niech nowy rok szkolny dla  wszystkich będzie czasem otwarcia na Bożego Ducha i opiekę Królowej Rodzin.

 

Stargard, dn. 10.09.2017 r.                                   ks. prob. Adam Staszczak SChr

 

aktualizowano: 2017-09-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl