Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy I Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Anzelma

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 października 2017 wyświetleń: 814

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 22.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj tj. 22 października obchodzimy 69 rocznicę śmierci wielkiego kard. Augusta Hlonda i Założyciela naszego Zgromadzenia. Także dzisiaj  pomagamy przez naszą modlitwę i ofiarę poszkodowanym przez wielkie trzęsienie ziemi w Meksyku. Przy wyjściu ze świątyni możemy złożyć choćby drobną ofiarę, aby pomóc tysiącom bezdomnych i rannych Meksykanów. Serdecznie dziękujemy za ten gest miłosierdzia.
  2. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. Dzieci i rodzice mają swój różaniec w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej. Młodzież gimnazjalną i klasy VI i VII zapraszamy na czwartek o godz. 19.15.
  3. Ks. Proboszcz organizuje w dniach od 3 – 5 listopada  parafialną i jubileuszową pielgrzymkę do Częstochowy. Będą to także rekolekcje w drodze. Ks. Proboszcz wygłosi w czasie podróży 4 konferencje. W Częstochowie chcemy dziękować i prosić o opiekę Matki Bożej nad naszymi rodzinami. Wyjeżdżamy około godz. 9.00 w piątek i wracamy w niedzielę wieczorem. Koszt pielgrzymki : przejazd, 2 noclegi i posiłki wynosi 250 zł. od osoby. Zapisy z wpłatą i numerem pesel w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  4. Za kilka dni rozpoczniemy listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu możemy zabrać ze sobą karty wypominkowe, aby polecić modlitwie Kościoła naszych krewnych. Na kartach są wydrukowane daty poszczególnych dni, abyśmy mogli osobiście uczestniczyć w tej modlitwie. Wypełnione karty z naszą ofiarą składamy do skarbony za ławkami, lub składamy na tacy podczas Mszy niedzielnych.
  5. Zbliża się wielka Uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze swoimi rodzicami na Wielki Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie 30 października o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej – Specjalnej, im. J. Tuwima. Zbiórka przy kościele św. Jana piętnaście minut wcześniej. Prosimy, aby dzieci przyszły w pomysłowych strojach świętych, których znamy z historii.
  6. Na stolikach przy wyjściu możemy złożyć podpis na formularzu petycji w obronie dziecka poczętego. Chodzi o zmianę  zbrodniczej ustawy, i  ochronę  życia dzieci poczętych. Serdecznie Was o to prosimy. Zawsze pamiętajmy o słowach św. Polaka J.P. II. Naród, który zabija własne dzieci, nie ma przyszłości.
  7. Dorosłe osoby samotne zapraszamy na warsztaty i spotkania w Akademii Miłości. Odbywają się one co 2 tygodnie w Szczecinie. Informacje na plakacie i stronie internetowej: Akademia Miłości.
  8. 8.      Prosimy o zabranie ze sobą biuletynu duszpasterskiego w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma. Jest  do nabycia nowy numer „ Miłujcie się” i inne interesujące gazety katolickie.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Manske, Oktawia Kosmalska, Józef Kumorek i Elżbieta Frątczak…..  wieczne  odpoczywanie racz im dać Panie.

Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej i Królowej Różańca św. Składamy najlepsze życzenia i wdzięczność dla s. Łukaszy z okazji Jej imienin.

 

Stargard, dn. 22.10.2017 r.                                   ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-11-10
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl