Środa, 19 września 2019 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda Czwartek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 kwietnia 2019 wyświetleń: 703

Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj wielki dzień – Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15.00 do naszej świątyni na specjalne nabożeństwo w Godzinie Bożego Miłosierdzia. Odmawiajmy prostą koronkę i zawierzajmy często siebie i nasze rodziny opiece Bożego Miłosierdzia. Dzisiejszy dzień jest także świętem Caritas. Dziękujemy paniom z Caritasu za ofiarną pracę dla ubogich. Także od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w kościele Tydzień Miłosierdzia.
 2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski. Módlmy się za Ojczyznę.
 3. W dniu dzisiejszym odbędzie się Marsz dla Życia. Rozpoczęcie na Jasnych Błoniach w Szczecinie o godz. 15:00.
 4. We środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18.00. Nabożeństwa majowe dla młodzieży rozpoczną się od 6 maja.
 5. W I Piątek Miesiąca spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 a o 17.00 Nabożeństwo majowe. O godz. 18.30 Msza św. Wynagradzająca NSPJ i spotkanie Straży Honorowej. W I Sobotę zapraszamy na  godz. 7.15 na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych.
 6. Spotkanie Żywego Różańca Młodych za tydzień po Mszy św. o godz. 19:00.
 7. W I Piątek miesiąca obchodzimy Uroczystość MB Królowej Polski. W naszej świątyni uroczysta Msza św. o godz. 12.00.
 8. Z kolei o godz. 11.00 Msza św. w int. Ojczyzny w Kolegiacie Stargardzkiej i 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Zapraszamy.
 9. Serdecznie zapraszamy także 3 maja br. do Stargardzkiej Kolegiaty na godz. 19.00 na koncert światowej sławy gitarzysty Krzysztofa Meisingera. Wstęp wolny.
 10. Wszystkich maturzystów zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w przyszłą niedzielę na godz. 19:00.
 11. Zabierzmy ze sobą biuletyn z ogłoszeniami i intencjami na kolejny tydzień – będziemy wdzięczni za każdą złotówkę na ten cel.
 12.  Zaopatrzmy się w prasę katolicką, aby  zgłębiać jej treść i  pogłębiać naszą wiarę.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Józefa Piotrowska-Niewiadomska, Bogdan Młynarski, Stanisław Dobraniecki, Władysław Słowiński, Barbara Skudlarska, Janina Różyczka oraz Julia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

W tym uroczystym dniu składamy Wam wszystkim najlepsze życzenia a szczególnie jubilatom i solenizantom. Specjalne życzenia i dar modlitwy składamy ks. Markowi z okazji Jego imienin oraz także imieninowo panu organiście Jerzemu. Niech Boże Miłosierdzie będzie dla Was źródłem obfitych łask na każdy dzień życia. Zmartwychwstały i Miłosierny Pan niech Was błogosławi.

Stargard,dn.28.04.2019r.                       ks. Adam Staszczak SChr, prob.

utworzono : 2019-04-28
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl