Wtorek, 22 czerwca 2021 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 1 maja 2021 wyświetleń: 137

Nie ustawajmy w modlitwie o powołania i za powołanych…

Przed rokiem przy okazji Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne zwróciliśmy się z prośbą o modlitwę w intencji tych Współbraci, którzy przyjmą sakrament święceń. W bieżącym roku ten modlitewny apel ponawiamy, prosząc o otoczenie modlitwą diakonów Chrisa i Sebastiana, którzy 25 maja 2021 r. w katedrze poznańskiej zostaną wyświęceni na prezbiterów oraz kleryka Pawła, który otrzyma święcenia diakonatu.

Przygotowujący się do przyjęcia święceń przygotowali krótki film, w którym zachęcają do modlitwy w ich intencji oraz zapewniają o swojej za tych wszystkich, których Pan postawił na drodze realizacji zakonnego i kapłańskiego powołania. Albowiem „dzień święceń kapłańskich jest szczególnym dniem radości i nadziei dla naszej wspólnoty zakonnej. Pan wybrał i doprowadził do swego ołtarza dwóch diakonów”. Nowo wyświęceni kapłani z wdzięcznością za wszelką pomoc, jaką im wyświadczono w okresie studiów seminaryjnych odprawią w nadesłanych przez was intencjach ‘prymicyjne’ Msze Święte (każdy piętnaście). „Powierzcie im [zatem] swoje radości i troski osobiste i rodzinne, osobę Ojca Świętego i sprawy Kościoła, bliskich, którzy odeszli z tego świata, niepokój o dobro Ojczyzny i przyszłość świata… Niech sprawowana przez nich Eucharystia wyjedna dla Was i Waszych Rodzin, dla Ojczyzny i całej Polonii – Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi – naszej Matki i Królowej”.

 

Link do filmu: https://youtu.be/YpIw9eGwuXM

Zapraszamy jednocześnie do internetowych serwisów duszpasterstwa powołań: https://powolania.chrystusowcy.pl/

oraz Wieczystej Księgi Fundatorów i Darczynców zgromadzeniahttp://www.przyjaciele.chrystusowcy.pl/

aktualizowano: 2021-05-01
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl