Wtorek, 22 czerwca 2021 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 11 marca 2021 wyświetleń: 317

Rekolekcje Parafialne - "Idźcie do Józefa"

W Roku św. Józefa od 6 do 10 marca w naszej wspólnocie przeżywaliśmy wielkopostne rekolekcje pod hasłem "Idźcie do Józefa", które prowadził ks. Robert Grzybowski z Pustelni Zwiastowania w Poletyłach wspierany posługą ks. Mateusza Roguskiego oraz modlitwą wspólnoty 7 mężczyzn związanych z Drohiczyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Józefa.

Tłem rekolekcji była całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji parafii. A myślą przewodnią rekolekcyjnych nauk było 7 cech św. Józefa, które przedstawił papież Franciszek w liście "Patris Corde" napisanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego.
Dodatkowo rekolekcyjne wieczory były dedykowane poszczególnym stanom.
I tak w poniedziałek przeżywaliśmy wieczór dla kobiet z nauką i modlitewnym czuwaniem, podczas którego każda uczestniczka mogła osobiście zawierzyć się Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa.
Z kolei wtorkowy wieczór był dedykowany mężczyznom. Po nauce, podczas modlitewnego czuwania każdy miał możliwość w symboliczny sposób ofiarować swoje życie Bogu na wzór św. Józefa. Wieczory stanowe kończyły się o godz. 21.00 modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin.
aktualizowano: 2021-04-26
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl