AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 8 grudnia 2020 wyświetleń: 1833

Rok Świętego Józefa

Wspaniała widomość dla naszej parafii, której patronuje św. Józef!!!
Z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, Ojciec Święty Franciszek 8 grudnia ogłosił specjalny ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. To dla naszej parafii, której patronuje św. Józef czas wyjątkowy. Pragniemy, by w roku poświęconym Opiekunowi Jezusa, „nabożeństwo do św. Józefa było i gorętsze i powszechniejsze”.


-  zachęcamy do osobistej modlitwy w kaplicy dedykowanej św. Józefowi, w której centrum stoi figura Świętego;
- każdy wtorek jest w parafii dniem poświęconym św. Józefowi. Co tydzień zapraszamy o godz. 18.15 na nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta oraz całej wspólnoty. Msza św. wieczorna (jeśli przepisy liturgiczne nie wskazują inaczej) odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa;
- w I wtorki m-ca z Bractwem św. Józefa po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Noc Nikodema” – modlitwę adoracyjną mężczyzn w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta zakończoną różańcem i modlitwą do św. Józefa. 
- W III wtorki m-ca z Bractwem św. Józefa o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Bractwa i ich rodzin oraz za rodziny naszej parafii. Po Mszy św. comiesięczne spotkanie formacyjne dla mężczyzn.

 

 
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-12/papiez-oglasza-rok-poswiecony-swietemu-jozefowi.html?fbclid=IwAR0DwMyIs3dUaPOblgxqK3SyF2tlvDcW95NMLlHSLj0qh6eWV4RA6si_Y94
aktualizowano: 2020-12-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: