Wtorek, 22 czerwca 2021 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a

ROK ŚW. JÓZEFA 2020-2021

ROK ŚW. JÓZEFA 2020-2021 17 lutego 2021 wyświetleń: 387

„Cieśla” – poruszająca książka o św. Józefie

W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa proponujemy genialną, wyjątkową i zjawiskową książkę pt. „Cieśla” autorstwa Oliviera Le Gendre’a.
Książkę rozprowadzać będą przedstawiciele Bractwa św. Józefa w najbliższą niedzielę po Mszach św. Można ją będzie również nabyć w sklepiku w kościele oraz w sklepiku u św. Jana. Gorąco polecamy! Cena - 15 zł.
„Cieśla” zdaje się być książką wyjątkową, z wielu powodów. Chyba jeszcze nikt nie odważył się w tak oryginalny sposób opisać życie Józefa, małżonka Maryi i ziemskiego ojca Jezusa. Olivier Le Gendre, po mistrzowsku, jak na dobrego pisarza przystało, przenosi nas w sam środek historii człowieka, który dzięki swojej cierpliwości, wierze oraz nieustannej duchowej walce, stał się Patronem i Opiekunem całego Kościoła. Le Gendre, wierny ewangelicznym przekazom, snując bez pośpiechu swoją literacką opowieść, próbuje zrozumieć, wejść jak najgłębiej w świat przeżyć, doświadczeń i najważniejszych wydarzeń w życiu Józefa.
W sposób niekonwencjonalny, bez napompowanej teologii, prosto i poetycko zarazem, francuski pisarz opisuje kolejne etapy duchowej drogi cieśli z Nazaretu. Stajemy się powoli jakby najbliższym przyjacielem Józefa, który zwierza się nam z tego, co niesie w sercu. Z każdą przeczytaną stronicą, czytelnik po cichu odkrywa w historii Józefa swoją własną historię, w której nie brakuje znaków zapytania i wielu bolesnych chwil, także na drodze wiary, gdzie nasza kruchość zderza się z tym, co niewidzialne, z nadzieją wbrew nadziei.
„Cieśla” Oliviera Le Gendrea jest książką wolną od stereotypów i sztampowego myślenia, do których tak mocno przywykliśmy, gdy nam opowiadają o świętych. Poznając historię młodego Józefa, zakochanego w młodziutkiej Maryi, dojrzewającego powoli do pełni czułego ojcostwa, odkrywamy, jak wiele owoców przynosi nieustanne zmaganie się ze sobą i z planami Boga. Odwieczny domaga się od Józefa wiary, ślepego zaufania, zawsze jakby niemożliwego w danym momencie i za każdym razem wymagającego odważnej decyzji. Skąd my to znamy?…
Możliwe, że to najpiękniejsza (z dostępnych dziś na rynku) książka o św. Józefie. Chyba jeszcze nikt nie pisał z taką pasją o historii człowieka, któremu Jezus tak wiele zawdzięcza i który tak wiele zawdzięcza Jezusowi. Po przeczytaniu książki jeszcze bardziej pojmujemy, dlaczego warto zaprzyjaźnić się duchowo ze św. Józefem, oddając się pod jego opiekę, jak to zrobili Maryja i Jezus. Cudowna lektura na Wielki Post, w Roku Św. Józefa. Książka, która wwierca się w duszę, prowokuje do modlitwy, wzbudza odwagę, by razem z Józefem nieść bez lęku to wszystko, co wydaje się nam nie do uniesienia.
aktualizowano: 2021-02-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl