Czwartek, 24 czerwca 2021 r. imieniny: Danuty, Jana, Janiny Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 lutego 2021 wyświetleń: 826

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu - 28.02.2021 r.

1. Na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym zapraszamy o godz. 18.00.

2. DROGI KRZYŻOWE odprawiamy: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży.

3. Rozpoczynamy miesiąc marzec. Od XIX w. przeżywany jest w Kościele jako miesiąc poświęcony św. Józefowi. "NABOŻEŃSTWO MARCOWE" rozpowszechniło się szczególnie za sprawą papieża Piusa IX. Jako wspólnota parafialna, której patronuje św. Józef, pragniemy „aby to nabożeństwo do św. Józefa było i gorętsze i powszechniejsze” [Benedykt XV – 1920], stąd codziennie po Mszy św. o godz. 18.30 odmawiać będziemy litanię do przeczystego Serca św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta.

4. W poniedziałek, 1 marca przypada NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Z tej okazji  wraz z Prezydentem Miasta Stargard Rafałem Zającem oraz Dowódcą Garnizonu Stargard płk Jackiem Rolakiem zapraszamy na Mszę św. w int. poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników walk o niepodległość naszej Ojczyzny, która zostanie oprawiona w naszym kościele o godz. 18.30.

5. Na kolejną katechezę ewangelizacyjną w ramach SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO wraz z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszamy w poniedziałek – 1 marca na godz. 19:30. Katechezy prowadzone przez naszych duszpasterzy poprzedzone są nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30. Spotkania odbywają się w kościele.

6. W I CZWARTEK MIESIĄCA o godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej, o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.
W I PIĄTEK MIESIĄCA o godz. 12.00  Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkanie Straży Honorowej;  od godz. 16:30 Spowiedź dla dzieci i Droga Krzyżowa o godz. 17:00 (nie ma Mszy św. o godz. 17:00); Od godz. 18.00 Spowiedź św. dla młodzieży i o godz. 18.30 Msza św. [szczególnie kandydatów do bierzmowania] oraz Droga Krzyżowa.
W I SOBOTĘ M-CA - nabożeństwo o godz. 7:15 i o godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca, z kolei wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

7. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Idźcie do Józefa” rozpoczniemy Mszą św. wieczorną w sobotę 6 marca o godz. 18.30 i potrwają do środy 10 marca. W czasie rekolekcji będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji mieszkańców naszej parafii i miasta Stargard. Rekolekcji poprowadzi ks. Robert Grzybowski z Pustelni Zwiastowania w Poletyłach, dyrektor Drohiczyńskiej Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa. Zachęcamy do zaplanowania udziału w rekolekcjach. Program podany jest w biuletynie parafialnym oraz na stronie parafii i fb.

8. W Roku Świętego Józefa proponujemy ciekawą pozycję książkową o św. Józefie pt. „Cieśla” autorstwa Oliviera Le Gendre’a. Po Mszy św. można ją nabyć w sklepiku u p. Joli a także w tygodniu w sklepiku u św. Jana. Gorąco polecamy! Cena - 15 zł.

9. Trwa parafialny Konkurs dla Rodzin na rok św. Józefa - z okazji ogłoszonego przez papieża Franciszka „Roku Świętego Józefa" zachęcamy rodziny naszej parafii do włączenia się w popularyzowanie postaci  naszego Patrona oraz wartości modlitwy do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin poprzez udział w konkursie orgaznizowanym przez naszą Parafię wraz z Bractwem św. Józefa. Szczegóły KONKURSU w biuletynie parafialnym oraz na stronie parafii i fb.

10. Dzięki sprzyjającej pogodzie w minionym tygodniu zakończyły się prace przy renowacji drzwi bocznych kościoła, z których możemy już swobodnie korzystać. Przy tej okazji bardzo dziękujemy rodzinie - która chce pozostać anonimowa - za całkowite pokrycie kosztów renowacji drzwi oraz renowacji witraża z kard. Hlondem w łącznej kwocie 12. 800 zł. Po renowacji powrócił także drewniany ołtarz z kaplicy św. Józefa. Za podęcie się pracy i pokrycie kosztów renowacji dziękujmy Bractwu św. Józefa. Dziękujemy także przedstawicielom Bractwa św. Józefa oraz Odnowy w Duchu św. za nieocenioną pomoc w przygotowaniu pomieszczeń zakrystii do remontu a także za sobotni wysiłek ponownego jej umeblowania.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krystyna Kmieciak, Jadwiga Sowa, Anna Gruszczyńska, Andrzej Prucnal, Jerzy Winnicki, Kazimierz Sochacki, Barbara Malinowska, Jan Jagodziński - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Stargard, dn. 28. 02. 2021 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-03-06
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl