Czwartek, 24 czerwca 2021 r. imieniny: Danuty, Jana, Janiny Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 kwietnia 2021 wyświetleń: 599

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną - 18. 04. 2021

1. Na katechezę ewangelizacyjną p.t. „Kościół miejscem narodzin, życia i służby chrześcijanina” w ramach SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO zapraszamy w poniedziałek – 19 kwietnia na godz. 19:30. Katechezy poprzedzone są nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30. Spotkania odbywają się w kościele.

2. Każdy wtorek w naszej parafii jest poświęcony czci Naszego Patrona św. Józefa. Zapraszamy o godz. 18.15 nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej. po Mszy COMIESIĘCZNE SPOTKANIE FORMACYJNE DLA MĘŻCZYZN w ramach III - wtorkowych wieczorów z Bractwem św. Józefa.

3. Trwa PARAFIALNA PEREGRYNACJA IKONY ŚW. JÓZEFA W NASZYCH RODZINACH. Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy 

5. TERMIN BIERZMOWANIA: informujemy, że sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii zostanie udzielony w sobotę 8 maja podczas Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Szczegóły dla kandydatów podaje ks. Przemysław. Natomiast osoby dorosłe chcące przygotować się i przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę w ramach „Dnia Miłosierdzia”. Działania Caritas wsparliśmy kwotą 1531 zł. Jednocześnie składamy podziękowania parafialnemu zespołowi Caritas za przeprowadzenie kwesty.

7. W ramach dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy dzisiaj, 18 kwietnia do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się w SZCZECINIE  przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.”

8. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, szczególnie o zasłanianie ust i nosa maseczkami oraz zachowywanie dystansu min. 1,5 m.  Zachęcamy także do korzystania z płynów do dezynfekcji rąk, które są umieszczone przy wejściach do kościoła i przy konfesjonałach.

9. Składamy najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia – szczególnie ks. Wojciechowi oraz p. Jerzemu - organiście, za których modlić się będziemy w piątek 23. 04.  podczas Mszy św. o godz. 18.30.  Niech Dobry Bóg umacnia i Was błogosławi. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Grzegorz Gryka, Marian Bobrowski, Barbara Podleżańska, Zofia Różycka, Urszula Burakowska, Stanisława Kawalec, Mieczysław Szustak – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

Stargard, dn. 18. 04. 2021 r.                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2021-04-24
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl