OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 marca 2021 wyświetleń: 922

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.

1. Na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast DROGI KRZYŻOWE odprawiamy: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży.

2. Codziennie od poniedziałku do soboty odprawiamy NABOŻEŃSTWO MARCOWE - po Mszy św. o godz. 18.30 odmawiamy litanię do przeczystego Serca św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta.

3. Na kolejną katechezę ewangelizacyjną w ramach SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO wraz z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszamy w poniedziałek – 14 marca na godz. 19:30. Katechezy prowadzone przez naszych duszpasterzy poprzedzone są nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30. Spotkania odbywają się w kościele.

4. Jako przygotowanie do parafialnego odpustu ku czci św. Józefa oraz rozpoczynającej się w naszej parafii peregrynacji ikony św. Józefa  zapraszamy na parafialne TRIDUUM przed ODPUSTEM tzw. WIECZORY U ŚW. JÓZEFA pod hasłem "OCALIĆ ALBO ZABIĆ WIARĘ - DROGA JÓZEFA I DROGA HERODA", które rozpoczniemy we wtorek 16 marca a zakończymy w czwartek 18 marca. Wieczorne rozważania poprowadzi ks. Maciej Koczaj SChr. 
Program: http://swjozef.stargard.pl/duszpasterze/WIECZORY-U-SW-JOZEFA_2584

5. W najbliższy piątek 19.03. przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA -  Patrona naszej parafii oraz Patrona Bractwa św. Józefa – NASZ PARAFIALNY ODPUST. Msze św. oraz nabożeństwa drogi krzyżowej zostaną odprawione według stałego porządku. SUMA ODPUSTOWA pod przewodnictwem ks. Bogusława Burgata SChr – Wikariusza Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej zostanie odprawiona o godz. 18.30, a poprzedzona nabożeństwem drogi krzyżowej o godz. 18.00.

Tego dnia rozpoczynamy PARAFIALNĄ PEREGRYNACJĘ IKONY ŚW. JÓZEFA W NASZYCH RODZINACH. W czasach niespokojnych, gdy tracimy siłę i nadzieję przez to doniosłe wydarzenie chcemy  „wzbudzić większą miłość dla tego wielkiego Świętego, abyśmy byli zachęceni do modlitwy o Jego wstawiennictwo i do naśladowania Jego cnót i Jego zaangażowania” [Patris Corde].

Drodzy Parafianie! Przyjmijcie ikonę świętego Józefa do domostw i rodzin, aby swoją obecnością uświęcił Wasze domy i rodziny, by stawały się coraz bardziej domowym Kościołem. Niech św. Józef Wam dopomoże „nie pozostaje nic innego, jak tylko błagać św. Józefa o łaskę nad łaskami: o nasze nawrócenie” [PC].

Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek  podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

Każda rodzina otrzyma informator praktyczny o przebiegu peregrynacji, modlitewnik do św. Józefa, oraz akt zawierzenia rodziny św. Józefowi, które staną się zarazem pamiątką peregrynacji.

Na czas peregrynacji zabiera się także księgę próśb i podziękowań, w której rodziny wpisują swoje intencje (podziękowania, prośby, przebłagania, uwielbienie) – w tych intencjach będziemy się modlili podczas wtorkowych nabożeństw do św. Józefa.

6. Zakończył się parafialny Konkurs dla Rodzin na rok św. Józefa orgaznizowany przez naszą Parafię wraz z Bractwem św. Józefa. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dzień parafialnego odpustu – 19.03. o godz. 17.30 (po nabożeństwie Drogi krzyżowej dla dzieci)

7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele gospodarcze i remontowe w kościele i domu zakonnym. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

8. Polecamy dzisiaj szczególnie specjalne wydanie Gościa Niedzielnego zatytułowane „Gość Extra”, w całości poświęcone Opiekunowi Jezusa. 

9. Przy wyjściu z kościoła parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece Wielkanocne jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii. 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.:  Ewa Kowalska, Mirosława Kawecka - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

  Niech szczególne wstawiennictwo św. Józefa wszystkich nas umacnia. 

 

Stargard, dn. 14. 03. 2021 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-03-21
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: