Czwartek, 25 czerwca 2021 r. imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Piątek XII tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 kwietnia 2021 wyświetleń: 631

Ogłoszenia na Niedzielę Bożego Miłosierdzia - 11. 04. 2021

1. O godz. 15.00 w modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia zawierzać będziemy świat cały, naszą ojczyznę, nasze miasto i całą parafię Bożemu Miłosierdziu. Dzisiejsze święto dopełnia oktawy Wielkanocy. Dziś można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (uczestniczenie we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej, odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, brak przywiązania do najmniejszego grzechu, modlitwa w intencjach papieskich).

Dzisiejszy dzień jest także świętem Caritas. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom parafialnego zespołu Caritas za ofiarną służbę na rzecz najbardziej potrzebujących naszych parafian.

2. Na kolejną katechezę ewangelizacyjną w ramach SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO zapraszamy wraz z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret” w poniedziałek – 12 kwietnia na godz. 19:30. Katechezy poprzedzone są nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30. Spotkania odbywają się w kościele.

3. Każdy wtorek w naszej parafii jest poświęcony czci Naszego Patrona św. Józefa. Zapraszamy o godz. 18.15 na nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta oraz za całą wspólnotę. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa.

4. Trwa PARAFIALNA PEREGRYNACJA IKONY ŚW. JÓZEFA W NASZYCH RODZINACH. Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

5. Na modlitwę za naszych parafian i mieszkańców miasta przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc - w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

6. We wspomnienie I rocznicy śmierci ś.p. ks. Józefa Milewskiego SChr zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 18.30.

7. TERMIN BIERZMOWANIA: na sobotę 8 maja zaplanowane są Msze św. podczas, których wcześniej przygotowanym kandydatom J. E. bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania.  Szczegóły dla kandydatów podaje ks. Przemysław. Natomiast osoby dorosłe chcące przygotować się i przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej w piątek, 16 kwietnia o godz. 19.00.  

8. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. W okresie przedświątecznym zakończyliśmy remont pomieszczeń obu zakrystii. W kolejnym etapie planowany jest gruntowny remont toalety przy zakrystii. W dalszym ciągu kontynuowane są również konieczne prace remontowe w górnej części domu zakonnego związane z wymianą instalacji eklektycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz remontem pomieszczeń mieszkalnych. Za wszelkie wsparcie inwestycji bardzo dziękujemy. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

9. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia 2021, we wszystkich parafiach archidiecezji należy przeprowadzić kwestę po wszystkich Mszach św. jako wsparcie działań parafialnych zespołów Caritas oraz Caritas archidiecezji. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

10. W niedzielę, 18 kwietnia br., zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.”

11. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, szczególnie o zasłanianie ust i nosa maseczkami oraz zachowywanie dystansu min. 1,5 m.  Zachęcamy także do korzystania z płynów do dezynfekcji rąk, które są umieszczone przy wejściach do kościoła i przy konfesjonałach.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławionych dni. Parafian i modlących się z nami zawierzamy Miłosierdziu Bożemu. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Teresa Ambroziak, Danuta Rogowska, Ryszard Demski, Zbigniew Jakubowski – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Stargard, dn. 11. 04. 2021 r.                                                                                     ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2021-04-16
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl