Czwartek, 25 czerwca 2021 r. imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Piątek XII tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 kwietnia 2021 wyświetleń: 496

Ogłoszenia na Niedzielę Dobrego Pasterza - 26. 04. 2021

1. Przeżywany dzisiaj w Kościele ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA rozpoczyna zarazem tydzień modlitw w tej intencji. Przez najbliższe 9 dni - od dzisiaj do 3 maja - codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiać będziemy nowennę o powołania zakonne i kapłańskie za przyczyną Sługi Bożego, kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski i Założyciela Towarzystwa Chrystusowego. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę nowenną wspólnotowo lub indywidualnie -  w tym celu pod chórem przygotowane są teksty nowenny, które można zabrać ze sobą do domu.

2. Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania gościć będziemy w naszej parafii kleryków naszego seminarium zakonnego z Poznania. Po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć formację naszych kleryków materialnie.

3. Na kolejne spotkanie w ramach SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO zapraszamy w poniedziałek – 26 kwietnia na godz. 19:30. Rozpoczynamy nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30. Po Mszy św. „MODLITWA WYLANIA”.

4. Na modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa zapraszamy w każdy wtorek. O godz. 18.15 nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii - o świętość małżonków i pogłębienie relacji małżeńskich i rodzinnych. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa. Podczas Mszy św. przekazanie PEREGRYNUJĄCYCH IKON ŚW. JÓZEFA kolejnym rodzinom. Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

6. W I sobotę m-ca nabożeństwo o godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca.

7. Na piątkowe spotkanie wspólnoty Kręgu Biblijnego zapraszamy do biblioteki parafialnej o godz. 19:15.

8. W sobotę, 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa - patrona robotników. Zapraszamy w tym dniu na wieczorne nabożeństwo do św. Józefa połączone z modlitwą litanią loretańską w intencji ludzi pracy oraz małżeństw i rodzin oraz uroczystą Mszę św. ku czci naszego św. Patrona  o godz. 18.30.

9. Od najbliższej soboty codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 w kościele, oraz szczególnie młodzież zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 pod figurę Matki Bożej w ogrodzie za kościołem.

10. W niedzielę 18. 04. w Polsce miała miejsce premiera amerykańskiego filmu „Wyrok na niewinnych”.  Jest to ekranizacja jednej z najgłośniejszych batalii sądowych w dziejach Ameryki – sprawie życia nienarodzonych. Ze względu na ograniczenia w kinach jest możliwość obejrzenia w intrenecie tego bardzo ważnego filmu pod adresem: www.RafaelKino.pl. W sklepiku u pani Joli można nabyć zaproszenia z kodem uprawniającym do bezpłatnego dostępu na seans internetowy w cenie 4 zł. Gorąco zachęcamy

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Maria Hryniuk, Hanna Spryszak, Henryk Kozioł, Stanisław Romaniuk, Tadeusz Jabłoński, Antoni Lemiech, Janina Alicja Książek, Wanda Kaczorowska, Zofia Hołub, Maciej Krysztofiak, Rafał Artur Pyfel – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Bożemu Miłosierdziu.

  

Stargard, dn. 26. 04. 2021 r.                                                                                           ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-04-30
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl