Wtorek, 22 czerwca 2021 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 listopada 2020 wyświetleń: 876

Ogłoszenia na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22. 11. 2020

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy kolejny rok liturgiczny.
Jest to zarazem uroczystość tytularna naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Przy tej okazji prosimy o modlitwę za wszystkich chrystusowców, o wierność w realizacji charyzmatu naszego zgromadzenia. Chcemy także w tym dniu szczególnie podziękować Wam drodzy parafianie za wszelką życzliwość i dobro, których tak wiele na co dzień doświadczamy.

2. Dzisiaj również swoje święto obchodzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Liturgiczna Służba Ołtarza. Dziękując wszystkim członkom Arcybractwa, KSM-u oraz LSO za zaangażowanie w życie naszej parafialnej wspólnoty, życzymy obfitości łask płynących z Serca Chrystusa Króla.

3. Do końca listopada za zmarłych modlimy się na nabożeństwach z wypominkami - codziennie o godz. 18.00. We wtorek 24. 11. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, którą ofiarujemy za zmarłych z tegorocznych wypominek.

4. Z racji na obecną sytuację w tym roku nie będą roznoszone wigilijne opłatki do naszych domów. Można je nabywać przy wyjściu z kościoła w sklepiku u p. Joli, w zakrystii lub biurze parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary.  

5. Dziękujemy za ofiary (kwota 2120 zł) złożone w minioną niedzielę na Caritas z okazji Światowego Dnia Ubogich.

6. W minionym tygodniu zakończyły się prace przy odnowieniu stacji Dróg Krzyżowych. Wszystkie stacje wróciły na swoje miejsce. Dziękujemy p. Stanisławie Rekowskiej za podjęcie się prac renowacyjnych oraz wszystkim, dzięki którym można było zrealizować to przedsięwzięcie.

7. Ze względu na wykonywane prace renowacyjne przy bocznych drzwiach wejściowych do kościoła tymczasowo wyłączone z użytku będzie wejście od ulicy Chrobrego. Używamy tylko wejścia głównego. Przepraszamy za niedogodność.

8. Obowiązuje nas  przestrzeganie wymogów sanitarnych - zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu zarówno zajmując miejsca w ławkach, jak i w innych częściach kościoła. Zachęcamy także do korzystania w płynów do dezynfekcji dłoni.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości  składamy nasze najlepsze życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli do wieczności śp.: Marek Stefański, Zofia Michalik, Rita Balcewicz, Stanisława Krokosz, Stanisława Łukomska, Kazimiera Manna, Jacek Kołacz, Helena Zielińska  – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

11. Na rozpoczęty nowy tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 22. 11. 2020 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-11-27
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl