OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 marca 2021 wyświetleń: 686

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu - 21.03.2021 r.

1. Na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 18.00. Natomiast DROGI KRZYŻOWE odprawiamy: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży.

2. Codziennie od poniedziałku do soboty odprawiamy NABOŻEŃSTWO MARCOWE - po Mszy św. o godz. 18.30 odmawiamy litanię do przeczystego Serca św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta.

3. Na kolejną katechezę ewangelizacyjną w ramach SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO wraz z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszamy w poniedziałek – 22 marca na godz. 19:30. Katechezy prowadzone przez naszych duszpasterzy poprzedzone są nabożeństwem do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30. Spotkania odbywają się w kościele.

4. Rozpoczęliśmy PARAFIALNĄ PEREGRYNACJĘ IKONY ŚW. JÓZEFA W NASZYCH RODZINACH. W czasach niespokojnych, gdy tracimy siłę i nadzieję przez to doniosłe wydarzenie chcemy  „wzbudzić większą miłość dla tego wielkiego Świętego, abyśmy byli zachęceni do modlitwy o Jego wstawiennictwo i do naśladowania Jego cnót i Jego zaangażowania” [Patris Corde].

Drodzy Parafianie! Przyjmijcie ikonę świętego Józefa do domostw i rodzin, aby swoją obecnością uświęcił Wasze domy i rodziny, by stawały się coraz bardziej domowym Kościołem. Niech św. Józef Wam dopomoże „nie pozostaje nic innego, jak tylko błagać św. Józefa o łaskę nad łaskami: o nasze nawrócenie” [PC].

Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek  podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

Każda rodzina otrzyma informator praktyczny o przebiegu peregrynacji, modlitewnik do św. Józefa, oraz akt zawierzenia rodziny św. Józefowi, które staną się zarazem pamiątką peregrynacji.

Na czas peregrynacji zabiera się także księgę próśb i podziękowań, w której rodziny wpisują swoje intencje (podziękowania, prośby, przebłagania, uwielbienie) – w tych intencjach będziemy się modlili podczas wtorkowych nabożeństw do św. Józefa.

5. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Tego dnia będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na codziennej modlitwie w intencji poczętego a zagrożonego życia.  Tych, którzy nie będą mogli w tym dniu być w kościele zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w prywatnej modlitwie, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony dzieci nienarodzonych.

6. Podziękowania dla wszystkich uczestników TRIDUUM przed odpustem parafialnym, oraz uczestniczącym w uroczyście obchodzonym ODPUŚCIE ku czci św. Józefa naszego Patrona. Dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim, które przyczyniły się do tak pięknego przygotowania uroczystości.

Bractwu św. Józefa dziękujemy za dar założony naszej wspólnocie parafialnej, jakim jest ufundowany nowy ornat ze św. Józefem oraz za przygotowanie i ufundowanie tryptyków do peregrynacji ikony św. Józefa, które wykonał br. Janusz Piotrowski.

7. Z racji na powracające obostrzenia związane z trwającą epidemią, bardzo prosimy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, szczególnie o zasłanianie ust i nosa maseczkami oraz zachowywanie dystansu w przestrzeni kościoła. Zachęcamy także do korzystania z płynów do dezynfekcji rąk, które są umieszczone przy wejściach do kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece Wielkanocne jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii. 

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.:  Zbigniew Nebratenko, Józefa Mikus, Jarosław Zychla, Weronika Duczyńska - polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Na kolejny etap wielkopostnego przygotowania do świętowania Paschy życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 21. 03. 2021 r.                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-03-27
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: