OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 maja 2021 wyświetleń: 617

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną - 09. 05. 2021 »

1. Dzisiaj gościmy ks. Mateusza Sochę SChr – duszpasterza powołań  naszego zgromadzenia zakonnego.

2. Po kilkumiesięcznej praktyce duszpasterskiej w naszej parafii dk. Sebastian powraca do seminarium, gdzie niebawem rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które przyjmie 25 maja. Dziękując za Jego posługę, polecamy Go szczególnej modlitwie parafian.

3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00 w kościele, oraz od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej na placu za kościołem.

4. W poniedziałek (10 maja) odbędzie się nabożeństwo MODLITWY O UZDROWIENIE w ramach katechez SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. Rozpoczniemy litanią Loretańską o godz. 18:00, następnie Eucharystia o godz. 18:30, a po Mszy Św. modlitwa o uzdrowienie.

5. Na wtorkową modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa zapraszamy od godz. 18.00 - nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii - o świętość małżonków i pogłębienie relacji małżeńskich i rodzinnych. Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa. Podczas Mszy św. przekazanie PEREGRYNUJĄCYCH IKON ŚW. JÓZEFA kolejnym rodzinom. Zgłoszenia chęci przyjęcia Ikony dokonujemy w zakrystii zapisując się na konkretny termin. Peregrynują 3 ikony. Zgłoszona rodzina zabiera ikonę do domu we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30  i przynosi ponownie w następny wtorek na Mszę św. wieczorną.

6. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc- w środę od godz. 18.00 podczas nabożeństwa majowego. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

7. W czwartek, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.30 - I cz. radosna, o godz. 8.30 - II cz. bolesna, o godz. 18.00 – III cz. światła z litanią loretańską. O godz. 18.30 Msza Święta i IV cz. chwalebna z procesją zakończoną Apelem Jasnogórskim.

8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

9. Na cotygodniowe spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO zapraszamy w każdy piątek o godz. 19.15 do biblioteki parafialnej.

10. Młodzież zapraszamy w piątki na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po Mszy św. wieczornej.

11. W sobotę uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w 3 grupach przystąpią do I Komunii św. Modlitwie parafian polecamy dzieci i ich rodziców przygotowujących się do tego wydarzenia. I Spowiedź dzieci odbędzie się w środę o godz. 19.15. 

12. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych.

BIEŻĄCE SPRAWY: Ze względu na niesprzyjającą pogodę przesunięte są w czasie dalsze prace remontowe przy drzwiach bocznych kościoła, które niebawem będą kontynuowane. Tym samym w najbliższym czasie zostanie zainstalowana krata zabezpieczająca witraż w drzwiach bocznych. Jesteśmy także po wstępnej ekspertyzie dotyczącej wilgotności murów kościoła i tym samym przygotowujemy się do remontu kaplicy adoracji oraz kruchty – szczegóły podamy niebawem. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą rozpoczną się także prace przy renowacji krzyża misyjnego stojącego przed kościołem. Przed nami ostatni etap prac remontowych w górnej części domu zakonnego związany z wymianą instalacji eklektycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz remontem pomieszczeń mieszkalnych. Za wszelkie wsparcie inwestycji bardzo dziękujemy. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Stefania Psztur, Teresa Bartoś, Mieczysław Matusiak, Ludwika Pawelec – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Miłosiernemu Panu.

 

Stargard, dn. 09. 05. 2021 r.                                                                                             ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-05-14
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: