Wtorek, 22 czerwca 2021 r. imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 listopada 2020 wyświetleń: 897

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę w ciągu roku - 08. 11. 2020

1. Przez cały listopad zapraszamy na nabożeństwa z wypominkami - codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo w każdy wtorek listopada  modlimy się za zmarłych z tegorocznych wypominek podczas Mszy św. o godz. 18.30. Zachęcamy do zabierania kart wypominkowych wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty składamy w skarbonie za ławkami, w zakrystii lub biurze parafialnym. 

2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił, że w tym roku odpusty za zmarłych można zyskiwać przez cały listopad. Warunkiem odpustu jest modlitwa za zmarłych na cmentarzu (a jeśli nie jest to możliwe w kościele lub w domu), stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach Papieża oraz zamiar jak najszybszego przyjęcia Komunii św.

3. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych, o zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu zarówno zajmując miejsca w ławkach, jak i w innych częściach kościoła. Zachęcamy także do korzystania w płynów do dezynfekcji dłoni. Z dniem 07 listopada 2020 roku, w naszym kościele przebywać może jednocześnie 80 osób.

4. 11 listopada z okazji kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Tego dnia przypadają również imieniny ks. Marcina - za solenizanta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą – zwłaszcza mieszkańców naszego miasta - oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy w środę na godz. 18.30.

6. W sobotę 14. 11. na godz. 8.00 noszących szkaplerz karmelitański oraz osoby, które chciałyby go przyjąć zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z litanią do św. Rafała Kalinowskiego.

7. Wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas będą w następną niedzielę zbierali ofiary na pomoc najuboższym.

8. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne i bieżące potrzeby w naszym kościele i domu zakonnym. Z bieżących spraw: trwają prace przy odświeżaniu stacji Dróg Krzyżowych, które niebawem będą wracały na swoje miejsce. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się także zakończyć prace przy renowacji drzwi bocznych naszego kościoła. Zdemontowany został witraż w kolejnych drzwiach bocznych, który zagrożony zniszczeniem poddany zostanie renowacji i zabezpieczeniu.  Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii PKO  17 1020 4867 0000 1402 0046 8447 z dopiskiem – inwestycje.

9. Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Jest też do nabycia Msza św. oraz Miłujcie się.

10.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą soje uroczystości - wśród Nich ks. Marcinowi - składamy nasze najlepsze: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

11.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli do wieczności śp.: Jan Wasiewski, Tadeusz Podkopiak, Helena Szubelska, Janina Adamczyk, Grzegorz Koj – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

12. Na rozpoczęty nowy tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!


Stargard, dn. 08. 11. 2020 r.                                                ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

aktualizowano: 2020-11-07
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl