OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 listopada 2020 wyświetleń: 860

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę w ciągu roku - 15. 11. 2020

1. Przeżywamy dzisiaj ustanowiony przez Papieża Franciszka IV Światowy Dzień Ubogich. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary na pomoc najuboższym.

2. Do końca listopada zapraszamy na nabożeństwa z wypominkami - codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo w każdy wtorek listopada  modlimy się za zmarłych z tegorocznych wypominek podczas Mszy św. o godz. 18.30. Zachęcamy do zabierania kart wypominkowych wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

3. We wtorek, 19.11. na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Bractwa św. Józefa na nabożeństwo wypominkowe z litanią do św. Józefa i Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne.

4. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny (patronki KSM-u). Z tej okazji zapraszamy młodzież na wieczorną Mszę św. o godz. 18:30, w której szczególnie przewodzić nam będzie św. Patronki.

5. Za tydzień przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca kolejny rok liturgiczny. Jest to zarazem uroczystość tytularna naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się nasze zgromadzenie zakonne oraz za Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, które również obchodzi swe święto. Z kolei o godz. 19.00 święto patronalne obchodzić będzie młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży razem z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Tego dnia podczas każdej Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.

6. Z racji na obecną sytuację w tym roku nie będą roznoszone wigilijne opłatki do naszych domów. Od dzisiaj można je nabywać przy wyjściu z kościoła w sklepiku u p. Joli, w zakrystii lub biurze parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary.  

7. Obowiązuje nas  przestrzeganie wymogów sanitarnych - zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu zarówno zajmując miejsca w ławkach, jak i w innych częściach kościoła. Zachęcamy także do korzystania w płynów do dezynfekcji dłoni.

8. Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Jest też do nabycia Msza św. oraz Miłujcie się.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości  składamy nasze najlepsze życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli do wieczności śp.: Kazimiera Frejlich, Jan Mikrut, Anna Cieślak, Marianna Wieprzycka, Janusz Wędzina, Katarzyna Kuc, Marek Stefański   – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

11. Na rozpoczęty nowy tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 15. 11. 2020 r.                                                                                           ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-11-20
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: