1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wirtualna podróż

Dzięki panoramom sferycznym możesz wirtualnie odwiedzić
naszą świątynię i podziwiać we wszystkich kierunkach
ciekawe miejsca gotyckiej świątyni

Bierzmowanie w naszej wspólnocie parafialnej - 26-28 maja 2020

W minionym tygodniu, w dniach 26-28 maja przeżywaliśmy trzydniowe uroczystości związane z grupowym przyjmowaniem sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii, którego udzialił ks. proboszcz Krzysztof.

Czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W Wigilię Zesłania Ducha Św. – sobota 30 maja – zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Drogą Światła, następnie nabożeństwo wielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o dary Ducha Świętego dla młodzieży i wspólnot działających przy naszej parafii, zakończone wspólną Eucharystią o godz. 22:00.

75-lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie

20 maja (środa) obchodziliśmy 75-lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie. Odprawiona dokładnie tego dnia w 1945 roku przez Księży Tadeusza Długopolskiego i Edmunda Gagajka z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej stała się zarazem inauguracją pracy duszpasterskiej chrystusowców w naszym mieście.
Księża chrystusowcy posługujący obecnie w Stargardzie w dwóch parafiach: św. Józefa i Chrystusa Króla Wszechświata - jako kontynuatorzy misji rozpoczętej 75 lat temu w Stargardzie przez starszych współbraci - nadali temu wydarzeniu szczególny wymiar.

Przedstawienie teatralne z okazji 75 lat od pierwszej Mszy św. w Stargardzie

Zapraszamy do TEATRU w czasach epidemii....

20 maja 2020 mija 75 lat od pierwszej Mszy św. w powojennym Stargardzie oraz rozpoczęcia posługi chrystusowców w naszym mieście - multimedialny projekt jubileuszowy. Z okazji tego jubileuszu dzięki współpracy z młodzieżą z parafii chrystusowców na osiedlu Chopina przygotowano PRZEDSTAWIENIE o tych pierwszych najtrudniejszych dniach rodzenia się polskości na Pomorzu Zachodnim według scenariusza stargardzianki - Joanny Stefańskiej.

 

 

zobacz wszystkie wiadomości »