AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 9 stycznia 2023 wyświetleń: 304

Kolędnicy Misyjni - Misyjny Dzień Dzieci 2023

6 stycznia w Uroczystość Objawienie Pańskiego o przeszło 70 lat obchodzony jest także Światowy Misyjny Dzień Dzieci z tej okazji nasza młodzież wraz z ks. Przemysławem przygotowała i włączyła całą naszą parafię poprzez udział we wszystkich Mszach św. w ogólnopolską akcję KOLĘDNICY MISYJNI.

Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem niosą radość i pokój Bożego Narodzenia. Są jak aniołowie wBetlejem „zwiastujący radość wielką” i głoszący: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.
Opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają wszystkim, że Kościół nie kończy się w parafii, ale mamy braci i siostry na krańcach świata. I to my jesteśmy odpowiedzialni, by usłyszeli o Chrystusie i żyli w warunkach pozwalających im na wzrost, rozwój i życie godne dziecka Bożego.
 
Tegoroczny projekt akcji Kolędnicy Misyjni Papieskie Dzieła Misyjne skupił się na poznaniu i pomocy dzieciom i misjonarzom z Papui i Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od Miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam także najwięcej polskiej polskich misjonarzy w całej Oceanii, a także czterej biskupi z naszej ojczyzny” – napisał do dzieci ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.
aktualizowano: 2023-01-09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: