AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 19 października 2022 wyświetleń: 369

Przygotowania do rocznicy śmierci kard. Augusta Hlonda

W trwającym roku 90. rocznicy istnienia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej jako przygotowanie do wspomnienia kolejnej rocznicy śmierci (która przypada 22.10.) Czcigodnego Sługi Bożego kar. Augusta Hlonda.
Założyciela Zgromadzenia gościmy dzisiaj ks. dr Pawła Jasinę SChr, wraz z dk. Krzysztofem oraz kl. Patrykiem, którzy przez głoszone słowo oraz przez promocję książki autorstwa stargardzianki Joanny Stefańskiej pt. „Gustlik – historia Prymasa” przybliżają nampostać, duchowość i dzieło wielkiego Prymasa Polski.
„Gustlik – historia Prymasa” - krótka opowieść o życiu Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, napisana specjalnie dla dzieci ale także przez swoją formę staje się świetną lekturą dla dorosłych. Wcale nie jest nudna, ponieważ Autorka posłużyła się niezwykle ciekawą formą.
Z głównymi bohaterami będziemy mogli odkryć postać Wielkiego Prymasa Polski i założyciela zakonnego zgromadzenia chrystusowców. Dzięki temu bohaterowie poznają nie tylko szczegóły z życia kard. A. Hlonda, ale również cechy jego osobowości, cnoty, które doprowadziły go do świętości, a które stanowią wzór do naśladowania w codziennym życiu i dla młodszych, i dla dorosłych.
utworzono : 2022-10-19
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: