Żywy Różaniec Młodych

Żywy Różaniec Młodych 25 lutego 2006 wyświetleń: 10719

Żywy Różaniec Młodych DM "Wieczernik"

Żywy Różaniec Młodych istniejący w ramach Duszpasterstwa Młodych "Wieczernik". Jest to młodzież szkół średnich oraz studenci i kilkunastu rodziców. Główne zadaniem ŻRM jest modlitwa w intencji młodzieży ze Stargardu i okolic. Młode pokolenie Polaków jest szczególnie narażone na wiele duchowych niebezpieczeństw. Stąd ta inicjatywa.

Pragniemy powalczyć o dusze młodych - bronią, którą podarowała nam Maryja, czyli różańcem. Różańcowa armia Pana, składająca się z tak dużej liczby młodych osób rozpoczęła swój modlitewny szturm do Nieba 10 listopada. Po wieczornej Mszy Świętej członkowie czterech grup (róż) otrzymali tajemnice różańcowe i intencje do omadlania.

Czterem różom patronują: bł. Piotr Jerzy Frassati, bł. Karolina Kózkówna, bł. Jose Luis Sanchez dwl Rio oraz św. Stanisław Kostka.

Duchową opiekę nad Żywym Różańcem Młodych sprawuje ks. Marek Nikiel SChr.

 

Zachęcam do zapoznania się ze styczniową zmianą tajemnic i intencjami, które omadlamy. Schemat naszej codziennej modlitwy w ramach Żywego Różańca Młodych jest następujący: modlitwę rozpoczynamy znakiem krzyża, przez chwilę wzbudzamy w sercu i myślach intencję na dany miesiąc (podaną dla konkretnej grupy), następnie wypowiadamy tajemnicę: np. tajemnica 1 radosna "Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie". Dalej odmawiamy jedno "Ojcze Nasz" i 10 razy "Zdrowaś Maryjo". Kończymy aktem strzelistym: "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...", następnie możemy odmówić modlitwę "O mój Jezu" oraz "Pod Twoją Obronę".

GRUPA - Bł. Piotr Jerzy Frassati

GRUPA - Bł. Jose Luis Sanchez del Rio

GRUPA  Św. Stasiu Kostka 
ost. aktualizacja: 2019-09-17
cofnij drukuj do góry