OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 kwietnia 2018 wyświetleń: 2411

Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocy - 29.04.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 2018

 

 1. Przeżywamy Okres Wielkanocny - dzisiaj z okazji kończącego się Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne tajemnicą swojego powołania dzielą się młodzi kapłani i klerycy naszego zakonnego seminarium z Poznania. Wspierajmy młodych ludzi duchowo i moralnie  i módlmy się o nowe powołania. Jeśli zabraknie kapłanów, zostaną zamknięte kościoły i źródła życia sakramentalnego.
 2. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę do Matki Najświętszej opiekunki naszych rodzin. W tym Roku Młodzieży szczególnie módlmy się za młodzież i dzieci. Majówka dla młodzieży codziennie o godz. 19.15 /oprócz wtorku i niedzieli/.
 3. We czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. W tym dniu Msze św. jak w zwykłym dniu , jednak dodatkowo w tym uroczystym dniu Msza św. o godz. 12.00 w południe.
 4. 4.     W nadchodzącym tygodniu I Czwartek Miesiąca – Godzina Święta o 17.30. Pierwszy Piątek Miesiąca – Msza św. dla dzieci, poprzedzona spowiedzią o godz. 17.00. O godz. 18.30 Msza św. Wynagradzająca NSPJ i spotkanie Straży Honorowej. W I Sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej o godz. 7.15 i Msza św. z wymianą tajemnic różańcowych.
 5. Zapraszamy na krąg biblijny w każdy piątek o godz. 19.30 na plebanii – serdecznie zachęcamy.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie w Częstochowie w dniach 18-19. maja – zapisy w zakrystii.
 7. Ks. Robert zaprasza na pielgrzymkę do Wilna i na Mazury w dniach od 10-14 czerwca. Zapisy w Gimnazjum Katolickim i u ks. Roberta.
 8. Zbliżają się wakacje. Ks. Robert zaprasza młodzież na wakacyjny wyjazd w Pieniny w dniach od 8 – 13 lipca. Zapisy i informacje u ks. Roberta.
 9. Ważne dni dla maturzystów i dlatego dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy maturzystów i rodziców na Mszę św. w ich intencji.
 10. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy młodzież do udziału w  młodzieżowym spotkaniu „Góra Tabor” w dniach od. 25 – 29 czerwca. Ten swoisty festiwal młodości organizowany jest w naszym domu nowicjackim w Mórkowie koło Leszna. Zapisy u ks. Marka.
 11. W sobotę, 5 maja ks. Waldemar Pozlewicz obchodzi swoje imieniny. Na modlitwę w jego intencji zapraszamy na godz. 18.30.
 12. Serdecznie zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej dla tych, którzy z różnych powodów nie zdążyli przed świętami.

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Bobowicz Genowefa, Korzeniowska Urszula, Mazur Mirosław, Szymański Artur, Kołdun Aleksandra, Flis Antoni, Dąbek Stanisława, Mężyński Jan, Kubera Stanisław, Krysiak Maria, Warecka Janina i Wysocki Dariusz….wieczny odpoczynek…

Chrystus – Dobry Pasterz   niech Was ogarnie swoją miłością i prowadzi w pokoju w kolejne dni nadchodzącego tygodnia. Najlepsze życzenia dla ks. Waldemara i wszystkich solenizantów i jubilatów.

 

Stargard, dn. 29.04.2018 r.           Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-04-27
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: