OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 grudnia 2018 wyświetleń: 1836

Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018 r.

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Jutro Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na pasterki: o godz. 21.00 z udziałem dzieci. Prosimy dzieci o przebranie się w postaci osób z groty betlejemskiej oraz o przyniesienie ze sobą dzwoneczków. Następna Msza pasterska o godz. 22.30 i o północy o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Kiedy zasiądziemy z rodziną i przyjaciółmi do wigilijnego stołu rozpocznijmy to niezwykłe spotkanie odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i podzielmy opłatkiem oraz śpiewajmy razem kolędy tak, jak nas uczyli nasi ojcowie. Nie porzucajmy tych jakże głębokich i polskich zwyczajów. Podzielmy się opłatkiem z samotnymi. Odwiedźmy sąsiadów o których może nikt nie pamięta.

3. Korzystajmy ze spowiedzi św. W ten sposób najpełniej dokona się w nas cud Bożego Narodzenia. Jutro, w poniedziałek spowiedź od godz. 6.00 do godz. 15.00.

4. We wtorek dzień Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 8.00. We środę drugi dzień świąt: Święto św. Szczepana. Msze św. w naszej świątyni jak w każda niedzielę.

5. Od piątku tj. 28 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W piątek odwiedzimy rodziny na ulicach: Matejki, Makowskiego, Podmiejską, Grottgera, Kossaka, Malczewskiego, Chełmońskiego, Podleśną i Warzywną.

6. W sobotę tj. 29 grudnia odwiedzimy mieszkańców ulicy: Kasprowicza, Sucharskiego, Dąbrowskiej, Orzeszkowej, Owocowej, Północnej, Asnyka, Sportowej, Łukaszewicza, Waryńskiego i Torfowej.

7. W niedzielę, tj. 30 grudnia odwiedzimy rodziny na ul. Miodowej, Mokrzyca, Polnej, Pomorskiej, Reymonta, Boryny, Modrzewiowej, Przesmyckiego i ul. Przybosia nr 1A,B,C. W Sylwestra i Nowy Rok kolędę przerywamy. Plan całej kolędy znajduje się w gablocie przy wejściu oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Zawierzmy Dobremu Bogu nasze rodziny, tak często dotknięte cierpieniem czy rozłamem.

9. W poniedziałek, tj. 31 grudnia w ostatni dzień roku – zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno – błagalne, aby dziękować Bogu za jeszcze jeden rok życia.

10. Już dzisiaj zapraszamy na 6 stycznia na godz. 17.30 na uroczysty koncert kolęd Chóru „Echo Arioso”.

11. Jest już do nabycia nowy numer „Czasu Nadziei”. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Rybicki Jerzy Sieradzka Wanda, Wójcik Wiesława, Lewandowska Barbara, Kulpa Józef, Soboń Jolanta, Paszkiewicz Maria i Tomaszewska Krystyna. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia. Szczególnie pamiętajmy w dniu imienin o ks. Proboszczu Adamie i ks. Adamie Kubiaku. Niech czas nadchodzących świąt będzie będzie dla Was wszystkich szczególnym doświadczeniem łaski i bogatej w wiele darów Bożej obecności.

 

Stargard, dn.23.12.2018                                      ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2018-12-22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: