OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2019 wyświetleń: 1392

Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe na godz. 18.00.
  2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy od kościoła procesja Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wielkiej uroczystości, która zakończy się przed figurą        św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci z I Komunii św. w swoich strojach.
  3. Od piątku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół naszej świątyni.
  4. Na wtorek na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dziewczynki, które będą sypały kwiaty i niosły poduszki     w procesji Bożego Ciała.
  5. Za tydzień tj. 23 czerwca będziemy przeżywać Odpust naszej świątyni pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Odpust przenosimy z poniedziałku na niedzielę. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. odpustową w niedzielę o godz. 12.30.
  6. Z okazji odpustu w najbliższą niedzielę organizujemy nasz parafialny festyn. Rozpoczynamy o godz. 12.00. Zapraszamy na wiele atrakcji, w tym smaczne posiłki i wielki konkurs z cennymi nagrodami / w tym rowery /. Dochód z tego festynu przeznaczamy na remont dachu kościoła i naszej plebani. W czasie festynu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17.30 Litania do NSPJ i losowanie nagród. Serdecznie zapraszamy na to nasze wielkie święto parafialne.
  7. Od kilku tygodni trwa poważny remont na dachu kościoła od strony zakrystii oraz całkowity remont dachu naszej plebani. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tych dużych prac. Cena wstępna tego remontu wyniesie ok. 80 tys. złotych. Za tydzień składka na tacę przeznaczona jest na ten cel. Z serca dziękujemy za ofiarne wsparcie.
  8. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.
  9. Spotkanie młodzieży przed wyjazdem na Górę Tabor jutro, w poniedziałek o godz. 17.30 w kawiarence. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy u ks. Marka.
  10. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku wianków na Uroczystość Bożego Ciała i zakończenia Oktawy Bożego Ciała. Jest także do nabycia nowy numer „ Miłujcie się”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Szczapa Zygmunt, Sokołowski Jan, Czop Łukasz i Lisiecki Jan. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy obfitych Bożych łask oraz składamy najlepsze życzenia na kolejne dni rozpoczętego tygodnia.

 

Stargard, dn. 16.06.2019 r.                    ks. Adam Staszczak SChr, prob.

utworzono : 2019-06-16
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: